Кіноподія року в Херсоні

Комунальне підприємство Херсонської обласної ради «Кіновідеопрокат» представляє нове сімейне українське кіно від режисера-постановника Віктора Андрієнка «Іван Сила».

У п'ятницю 8 листопада о 14 годині у ККЗ «Ювілейний» в Херсоні відбудеться зустріч з творчою групою фільму «Іван Сила» - режисером Віктором Андрієнком та з актором Дмитром Халаджи.

Широкоформатний повнометражний пригодницький фільм, створений за 100% державного фінансування на замовлення Державного агентства України з питань кіно. Автори сценарію та режисери Віктор Андрієнко та Ігор Письмений (за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили»)

Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. На піку своєї кар'єри, після того як в 1928 році він припинив виступати за кордоном і повернувся на Батьківщину. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.

Герою, життя і доля якого можуть бути прикладом, як чесно прожити своє життя і залишитися скромною порядною людиною, як створити себе і свою біографію, і як варто любити – рідних, друзів, свою землю...

Дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, тому всі до єдиного люди у кадрі, включаючи численну масовку, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеською студією «Баррандов». Всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер'єрах тієї епохи, в справжній фортеці, в теперішньому цирку. Крім того, і всі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо.

У фільмі знялася ціла плеяда зірок – не лише кінематографічних. Перш за все, мова йде про виконавця головної ролі у стрічці – Дмитра Халаджі (Іван Сила), а також про Василя Вірастюка. Їх присутність у кадрі надає колориту не тільки самому фільму. Ще до виходу стрічки на широкий екран розголос про їхній акторський дебют зробив добру справу: не лише зросла популярність цих яскравих особистостей, вони стали справжніми провідниками ідеї, закладеної у фільмі: «Правда завжди переможе», а своїми власними прикладами доводять, що і в сучасних умовах можна «зробити себе» так, як це колись зробив Іван Фірцак.

Автор сценарію та режисер-постановник фільму Віктор АНДРІЄНКО
- Наш фільм — не тільки відтворює деякі сторінки з життя найсильнішої людини планети ХХ століття Івана Фірцака. Завдяки участі у ньому видатних атлетів сучасності — Дмитра Халаджі, Василя Вірастюка та інших, — нам вдалося художньо поєднати час і простір. Саме у цих вимірах існують наші герої — щонайменш їх поєднує ціле століття. Ми свідомо вийшли за рамки життєвої історії головного героя — адже і Фірцак,і Халаджі,і Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати прикладом, як ставити мету і як досягати її, розраховуючи тільки на власні сили.

Автор сценарію та режисер фільму Ігор ПИСЬМЕННИЙ
- Ми знімали хорошу історію про хорошого хлопця. Показували реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен з нас, і шукали вихід — не просто правильний, а гідний. Оскільки фільм орієнтований на дитячо-юнацьку аудиторію (хоча я впевнений, що в результаті фільм вийшов сімейним), хочу відзначити — ніякого моралізаторства у нас в картині немає. Герої розкриваються через вчинки.

Виконавець головної ролі у фільмі Дмитро ХАЛАДЖИ
- Про Івана Фірцака, якого я зіграв у стрічці, знаю давно. Багато років тому прочитав про нього статтю в журналі «Радянський спорт». На жаль, зараз його ім'я незаслужено забуте. В кіно сподобалося зніматися. Допомагало те, що у мене є досвід виступів перед великою аудиторією. Фактично мені потрібно було грати самого себе, тобто циркового атлета. Головний посил фільму — духовне та патріотичне виховання молоді. Чомусь у нас так виходить, що прикладів для юного покоління в історії нашої країни безліч, але ми їх не помічаємо. Найчастіше звертаємо увагу на чужих героїв. Але нам потрібно згадувати про своє, національне надбання.
Вже у процесі роботи я зрозумів, наскільки це складно спортсменові одночасно зніматися і підтримувати високу фізичну форму«. Я усвідомив, наскільки це непросто було тому ж А.Шварценеггеру або Брюсу Лі. У першу чергу тому, що мені самому доводилося виконувати складні силові номери. В окремих місцях змушений був збирати всі свої сили...
Це фільм про забуту історію українського народу. Я б навіть сказав — про фольклор. Приміром, китайці дотепер знімають десятки фільмів про одного Брюс Лі. Адже в нас теж є ким пишатися — той же И.Піддубний, І.Фірцак і багато інших, імена яких у свій час звучали на весь світ! Але ми чомусь ховаємо це, десь це в нас закопане, зарите...

Виконавець ролі Велета Василь ВІРАСТЮК
- Зателефонував Віктор Андрієнко. Ми зустрілися в той же день. І він так захоплююче, на емоціях переказав сценарій, що я погодився, не замислюючись! Більше того, історія розповідає про парубка із села, що ні з того, ні з сього зібрався й відправився в чуже місто шукати кращого життя. Повірите, але в цьому я побачив багато спільного зі своїм життям, адже колись давно так само, відправився в чужий Львів шукати щастя. Тому у фільмі я просто був самим собою! Ми часто жартували на майданчику, що якби мене запросили знятися в еротичному фільмі, то там би я точно почував себе «не у своїй тарілці». А тут кожен з нас фактично працював за своїм спортивним профілем. До того ж я вже мав деякий досвід у кінозйомках... Мені б хотілося, щоб діти дивилися цей фільм з дорослими, цілими родинами.
Переконаний, що він змусить багатьох задуматися, зробити важливі висновки. Я вже замучився пояснювати своїм дітям, що всі ці «супермени», відомі по мультфільмах, повністю вигадані персонажі. А от ми маємо реальні приклади унікальних людей, співвітчизників, які досягли всього своєю працею. Цього так не вистачає в наш час!

Цікаві факти:
• Усі актори у фільмі одягнені в автентичні історичні костюми початку ХХ століття, надані чеською студією "Баррандов" (Чехія).
• Під час зйомок було задіяно 20 ретро-автомобілів (Польща).
• У фільмі знялося понад 4000 тисячі акторів масових сцен.
• Усі силові трюки у фільмі виконані наживо.
• Вага брили, яку в кадрі розбивають ковадлами на грудях у головного героя, який лежить під час трюку на великих цвяхах–350 кг.
• Посуд, старовинні речі, газети, меблі тощо надані приватними колекціонерами та музеями.
• Усі циркові сцени знімалися у справжньому цирку Шапіто (Київ), більшість європейських сцен знято у Чернівцях, а також у Кам'янці-Подільському.
• Частина зйомок була здійснена на батьківщині Івана Фірцака – в Іршавському районі Закарпаття та на подвір'ї та у будинку родини Фірцаків.
• Сценарій був написаний на дачі Ігоря Пісьменого під Москвою.
• Анімаційні сцени зроблені компанією "Sakhaltuev Production Company", формат анімації запропонований Віктором Андрієнко.

Група на facebook https://www.facebook.com/IvanSila.StrongIvan
Офіційний сайт http://ivan-film-ua.com/
Офіційний трейлер http://www.youtube.com/watch?v=HQmXfb90KvA

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон