У Толмачова забрали ще 2 га пляжу біля Генічеська

У Толмачова забрали ще 2 га пляжу біля Генічеська

Суд зобов'язав ТОВ «Акватермал» і ТОВ «ТММ Паллада» повернути Генічеській районній державній адміністрації пляжні ділянки площею 4 га і 2,17 га відповідно. Про це свідчать рішення Господарського суду Херсонської області від 15 жовтня.

У січні 2010 року фірма «Акватермал» і райдержадміністрація уклали договір про утримання території уздовж автомобільної дороги Генічеськ-Стрілкове поблизу с. Щасливцеве строком на 49 років. У березні того ж року аналогічний договір стосовно пляжної території, що примикає до комплексу курортно-туристичних готелів «Палада» біля с. Стрілкове, РДА уклала з «ТММ Паллада», пише «Наші гроші».

Прокуратура в суді довела, що ці договори по суті є договорами оренди, за якими фірми не сплачують орендної плати. При цьому вони отримали змогу заробляти на цій землі шляхом розміщення торгових кіосків, розважальних закладів, реклами.

Більше того, ці договори укладені на підставі розпорядження голови Генічеської РДА від 26.11.2009, яке у вересні 2010 року було скасоване розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

Крім того, суд зазначив, що вказані ділянки не можуть бути об'єктом благоустрою населеного пункту та передаватись у користування, оскільки вони розміщені за межами селищ. Відтак, Генічеська РДА перевищила свої повноваження, передавши на утримання землю, що не може бути віднесена до об'єктів благоустрою.

ТОВ «Акватермал» у 2006 році заснували Надія Андрієва з Кіпру і ТОВ «Робсон Трейд Корпорейшн ЛТД» з Лондона. На початку 2011 року останню у складі засновників замінила кіпрська компанія «Ассієнте Коммершл Лімітед».

ТОВ «ТММ Паллада» у 2007 році була заснована приватним підприємством «Славутич Київ», засновником якого є Костянтин Кирик, і ТОВ фірма «Т.М.М.». Засновником останньої є кіпрська компанія «ТММ реал естейт девелопмент паблік лімітед», директором – відомий забудовник Микола Толмачов, який будував «Мандарин-Плазу» на Бессарабці, а нещодавно отримав підряд на будівництво офісу для Вищих судів вартістю 1,1 млрд грн.

За останні чотири місяці суд зобов'язав щонайменше чотири фірми повернути Генічеській райдержадміністрації пляжні зони, оскільки по суті бізнесмени отримали безкоштовно землю біля моря, на якій заробляли. Так, ТОВ «Експортно-імпортна компанія «Юг Інвест» має повернути 8 га, ПП «Буд-Транс» – 6 га, ТОВ фірма «Т.М.М.» – 11 га, і ПП «ВКФ «Чайка-2-Азов» Костянтина Кирика – 6,8 га.