Херсонцям хочуть заборонити продавати землі до 2030 року

Народні депутати хочуть заборонити продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні до 2030 року. Відповідний законопроект зареєстрував в Раді парламентарій Микола Рудьковський, повідомляє ТСН.

Головною причиною продовження мораторію автор законопроекту називає "неналежне законодавче забезпечення запровадження і регулювання ринку землі".

Крім того, в документі зазначається, що згідно даних опитувань, близько 12% власників паїв готові їх продати одразу після скасування мораторію. Більшість з них – це міські жителі, які отримали землю у спадок.

"Це означає створення значної пропозиції на ринку за відсутності попиту, адже купити землю під силу тільки окремим аграрним холдингам і великим підприємствам, а також багатим несільськогосподарським компаніям. Більшість аграріїв собі цього не дозволять, бо в них немає вільних капіталів", - йдеться в пояснювальній записці.

Таким чином, на думку нардепа, скасування мораторію може навіть спричинити спад виробництва в аграрному секторі, адже оборотні кошти будуть спрямовані на купівлю землі. "Ситуація ускладнюється недостатніми обсягами державної підтримки виробника та низькими цінами на продукцію, які не відшкодовують витрат", - вважає парламентарій.

© 2015 ИА «Херсонцы». Все права защищены.
Информационное агентство "Херсонцы". Свидетельство о государственной регистрации: КВ № 272-135Р от 15.12.2011
Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
При копировании материалов со страниц ИА «Херсонцы», для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Email: kherson.inform@ukr.net