Пожежу ліквідовано. Рятувальники успішно впоралися с завданням

22 жовтня у Херсоні відбулись тактико-спеціальні навчання з гасіння пожежі в будинках підвищеної поверховості.

Розпочались вони з теоретичною частини. Після вивчення з особовим складом підрозділів характеристики об'єкта в оперативно-тактичному відношенні, обговорення найважливіших моментів, що повинні бути відпрацьовані під час навчань, розпочалась їх практична частина.

Об'єкт навчань – 16-типоверховий житловий будинок на вул. Будьонного. За тактичним задумом в одній із кімнат квартири на 12-му поверсі внаслідок короткого замкнення стався вибух телевізора з подальшим загоранням домашніх речей. На місце умовної пожежі направляються сили та засоби Херсонського міського гарнізону по другому номеру виклику.

Пожежа набирає сили. Вогонь, розповсюджуючись кімнатою, перекидається на балкон. Згодом починає горіти зовнішній утеплювач стіни будинку – пінополістирол. Враховуючи складність ситуації створюється штаб пожежегасіння та дві оперативні дільниці: організація гасіння пожежі з середини будинку і евакуація людей; організація гасіння пожежі з зовнішнього боку будинку. Окрім пожежно-рятувальних підрозділів залучаються представники комунального підприємства «Таврійське», Херсонліфту, міських електромереж, міліції, станції швидкої допомоги та Херсонського обласного комунально-аварійного загону.

Всі працюють на своїх бойових ділянках. По прокладених магістральних рукавних лініях пожежні ліквідовують вогонь з середини, за допомогою колінчатого підйомника та автодрабини ведеться гасіння ззовні, паралельно проводяться рятувальні роботи мешканців будинку.

Через 20 хв. з моменту повідомлення про пожежу її вдається локалізувати, а ще через 10 хв. ліквідувати на площі 45 кв.м.

Такі навчання є дуже важливими та актуальними. Адже гасіння пожеж у будинках підвищеної поверховості є досить складним і потребує впевнених навиків та професіоналізму. Тож основна мета навчань - тренування особового складу чергових караулів підрозділів Херсонського міського гарнізону чітким і злагодженим діям при проведенні оперативного розгортання, гасінні пожежі та евакуації людей і матеріальних цінностей – виконана.

Управління ДСНС України у Херсонській області