До пенітенціарних установ Херсонщини навідались перевіряючи

Днями, у Херсонському СІЗО та Херсонській ВК(№61) – міжобласній спеціалізованій туберкульозній лікарні відбувся моніторинговий візит Міжнародним благодійним фондом «Організація оптимальних технологій в сфері охорони здоров'я» (РАТН) в рамках проекту «Покращення виявлення туберкульозу в пенітенціарних установах України».

Даний проект передбачає запровадження у роботу медичних служб алгоритму раннього виявлення, діагностики та лікування туберкульозу у осіб, які тримаються у слідчому ізоляторі за допомогою скринінгового анкетування.

У запланованому візиті взяли участь: координатор епідеміологічних досліджень, RoyalTropicalІSnstitute, фахівець з моніторингу та оцінки Партнерства ВООЗ "Зупинимо туберкульоз" - пані Стелла Марія ван Бірс (StellaMariavanBeers, громадянка Нідерландів), Гамазіна Катерина Олегівна - керівник проекту "Покрашення виявлення туберкульозу в пенітенціарних установах України", Леонтьєва Світлана Леонідівна — координатор проекту PATH, Богданов Олексій Віталійович — головний спеціаліст з моніторингу та оцінки проекту PATH та Гагаркін Микола Іванович — Голова правління Всеукраїнською благодійною організацією «Мережа організацій, що працюють в пенітенціарній сфері».

Слід зазначити, що напередодні, завдяки фінансуванню ВООЗ, Херсонський слідчий ізолятор вже був забезпечений наступним: обладнанням системи вентиляції, дезінфекційними та гігієнічними наборами, ремонтом окремого кабінету для скринінгового анкетування, комп'ютером та новітніми методиками раннього виявлення туберкульозу.

Окрім того, фахівців «PATH» ознайомили з існуючою системою бактеріоскопічного дослідження мокротиння та флюорографічного обстеження в Херсонському слідчому ізоляторі та методиками подальшого лабораторного обстеження в лабораторії ІІІ рівня Херсонської виправної колонії (№61).

На завершення, під час зустрічі делегації із начальником управління ДПтСУ в Херсонській області генерал-майором внутрішньої служби Володимиром Пінькасом, пані Стелла Марія ван Бірс дала позитивну оцінку проведеній роботі з приводу раннього виявлення хворих на туберкульоз, їх подальше обстеження та лікування, зазначивши, що існуюче медичне обладнання відповідає стандартам якості.

Довідка:
25.04.2013 року між Департаментом охорони здоров'я Херсонської обласної Державної адміністрації, управлінням Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області та Міжнародним благодійним фондом «Організація оптимальних технологій в сфері охорони здоров'я»(РАТН) було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю в реалізації проекту «Покращення виявлення туберкульозу в пенітенціарних установах України». Проект фінансується Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Прес-служба управління ДПтСУ в Херсонській області