Херсонські депутати презентували новий законопроект

Херсонські депутати презентували новий законопроект

Сьогодні, 9 жовтня, під час засідання робочої групи комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат Ігор Колихаєв презентував новий законопроект «Про об'єднання водокористувачів». Йому допомагав депутат Херсонської обласної ради Сергій Рибалко.

«Всі, хто працює в аграрній галузі Херсонщини, добре знають, що для отримання якісних врожаїв в нашому регіоні є одна обов'язкова умова - зрошення.

Подана на поля вода здатна підняти врожаї більше ніж вдвічі. Однак на заваді стоїть, по-перше, розкрадання меліоративної системи, по-друге, відсутність законодавства для ефективного використання наявних потужностей і будівництва нових.

Ми представили абсолютно новий законопроект «Про об'єднання водокористувачів», підготовлений із залученням науковців та фахівців-практиків аграрної галузі.

Цей документ розроблено, як правову основу для створення та функціонування організацій водокористувачів, що повинні стати ефективним механізмом відновлення повноцінної роботи існуючих об'єктів меліоративної інфраструктури та створення нових.

Мета - збільшення врожайності як мінімум удвічі та забезпечення отримання гарантованих врожаїв і мінімізації втрат від примх погоди.
Під час підготовки законопроекту був вивчений та врахований успішний досвід ряду держав, зокрема Бельгії, Вірменії, Молдови, Киргизстану, Італії, Іспанії, Німеччини, Нідерландів та Франції.

Я впевнений, що Закон «Про об'єднання водокористувачів» дасть поштовх до економічного зростання в аграрній галузі України і зокрема Херсонщини!», - зауважив Ігор КОЛИХАЄВ.

- Я сподіваюсь, що присутні на засіданні представники Академії Аграрних Наук академік Михайло Ромащенко, офіса підтримки реформ Олексій Кузмєнков та Андрій Заблодський від кабінету міністрів, зрозуміли важливість питання і підтримають мою пропозицію, адже я ставлю перед собою завдання розвивати аграрну галузь Херсонщини через створення прогресивних законів, бо НАМ ТУТ ЖИТИ!