На Херсонщині робітників шукають у колонії

На Херсонщині робітників шукають у колонії

Після того, як тисячі херсонців виїхали «по довгий євро» за рубіж, місцеві працедавці кинулися терміново шукати робітників для заповнення вакансій.

І знайшли їх...у пенітенціарних закладах. А саме – на ділянках соціальної реабілітації, куди виводять засуджених після відбуття частини покарання. Їм дозволяється працювати на звичайних підприємствах без охорони, і власники підприємств охоче цим користуються.

«Ще торік на нашій дільниці соціальної реабілітації для десяти-дванадцяти чоловік з сотні роботу відшукати не могли. А з байдикуванням яка ж реабілітація? Тепер усе змінилося: робітників «з руками відривають». Ще й чоловік п'ятдесят додатково могли б працевлаштувати – бажаючі «у черзі стоять», і телефонними дзвінками бомбардують.

Засуджені, котрі очікують звільнення, зараз працюють і різноробочими на птахофабриці, і вантажниками у магазинах, і на виробництві меблів. Причому їм справно виплачують зарплату не нижче, а часом і вище мінімальної, а по вихідних – подвійну ставку. Багато хто отримує на руки по п'ять тисяч гривень на місяць «чистими» .

На початку нинішнього навчального року такі робітники приходили до мене, й просили дозволу переказати отримані гроші родинам, аби дітей до школи підготувати. Звісно, я дозволив: нехай діти після звільнення отримують батька й годувальника, а не безвідповідального неробу», — каже начальник Північної виправної колонії № 90 Херсона Євген Соболєв.

Втім, резерви для підприємств ще є. Адже у тій же Північній ВК-90 з 450 працездатних засуджених «при ділі» всього половина з тих, кого закон ще не дозволяє вивести на ділянку соціальної реабілітації.

Тож можна безпосередньо у колонії відкрити якесь спільне виробництво, або розміщувати свої замовлення на існуючих тут потужностях – приміром, у виготовленні виробів з деревини чи металу. У такому співробітництві зацікавлена не тільки адміністрація, а й суспільство в цілому.

Бо ж частина зароблених грошей може піти на відшкодування збитків, завданих злочинцями, на соціальні внески, і так далі. Інша справа, що співробітництво доведеться налагоджувати «по-білому»: на роботу засуджених обов'язково треба оформляти офіційно, і на податках тут не зекономиш.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день