В Олешківській райраді розглянули питання реформування медицини

В Олешківській райраді розглянули питання реформування медицини

Сьогодні, 8 жовтня в Олешківській районній раді відбулась робоча нарада, на якій розглянули питання реформування вторинної ланки медицини.

Повномасштабна реформа вторинної ланки надання медичної допомоги (вторинки) розпочнеться в 2020-му році, хоча підготовка до неї уже стартувала.

Аби дізнатися, що вже зараз потрібно міняти в роботі й успішно запустити Олешківську ЦРЛ в умовах реформування, під головуванням очільника Олешківської районної ради Павла Потоцького, відбулася робоча нарада за участю депутатів районної ради, виконавчої влади, голів місцевих рад і ОТГ, фахівців галузі охорони здоров'я, ЗМІ тощо.

Олег Попенко, директор КЗ «Олешківська ЦРЛ», за допомогою мультимедійних засобів презентував присутнім хід трансформатизації медицини шляхом державних гарантій, впровадженя пакета медичної допомоги за рахунок глобального бюджету та інше.

За направленням сімейного лікаря пацієнти зможуть проходити такі обстеження як рентген, УЗД, мамографія, ехокардіографія серця та інші безоплатно у будь-якому медзакладі, який уклав договір з Нацслужбою здоров'я. Держава більше не виділяє кошти згідно з кошторисом на утримання того чи іншого закладу.

Натомість ці підприємства перетворюються на такі, що отримують плату за результатами своєї діяльності, тобто за фактично надану пацієнтам медичну допомогу від НСЗУ. Але є підводні каміння реформи медичної галузі.

Щоб отримувати фінансування від НСЗУ, Олешківська ЦРЛ повинна мати ліцензії, комп'ютери, обладнання та фаховий персонал. Матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров'я держава поклала на місцеві бюджети. А чи спроможні громади здійснити це?

Щоб відповісти на це питання, голова Олешківської районної ради Павло Потоцький порекомендував директору Олешківської ЦРЛ визначитись із сумою фінансового ресурсу, необхідного для реалізації реформування вторинної медичної ланки в Олешківському районі.

«Якщо ця сума є захмарною для місцевих бюджетів, то маємо вишукувати інші шляхи оснащення лікарні та амбулаторій сучасними технологіями, наприклад, створюючи приватні медичні кабінети, забезпечені необхідним медичним обладнанням», – наголосив голова Олешківської райради Павло ПОТОЦЬКИЙ.


За результатами наради вирішили – питання фінансування вторинної ланки охорони здоров'я вирішувати спільно, районна рада з сільськими головами та ОТГ. Павло Потоцький щиро подякував усім присутнім за розуміння та підтримку.

За матеріалами Олешківської районної ради