У Херсонському держуніверситеті відкрили виставку грудей

У Херсонському державного університеті відбулося урочисте відкриття виставки-інсталяції зліпків жіночих грудей. Таким заходом вчора, 3 жовтня на Херсонщині розпочався місячник боротьби з раком молочної залози.

Щороку про цей діагноз дізнаються понад 1,5 млн. осіб в світі, більше 16,5 тисяч – в Україні. На Херсонщині такий діагноз кожного року чують 450 жінок.


Відкриваючи захід, проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Наталія Тюхтенко зазначила, що Херсонський державний університет став першим закладом, у якому презентована виставка, присвячена боротьбі з таким важким недугом.

Також Наталія Анатоліївна представила гостей – заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Світлану Чепігу, головного лікаря Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірину Сокур, заступника голови громадської організації «Спілка жінок Херсонщини» Юлію Майнер, головного експерта за напрямком «Терапія» Департаменту охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації Людмилу Климюк.

Про участь Херсонщини у місячнику розповіла присутнім головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур. Її доповідь супроводжувалася відеоматеріалами.

Також вона навела присутнім статистичні дані, ознайомила з факторами ризику захворювання та докладно зупинилася на інсталяції. Всі охочі могли ознайомитися з інформативними буклетами, де докладно розписані методики самообстеження для жінок та адреси мамографічних кабінетів.

Та головне, за словами Ірини Сокур, необхідно вчасно звернутатися до лікаря, проходити медичний огляд та, незважаючи на страшний діагноз, пам'ятати, що життя продовжується.

Наприкінці заходу Наталія Тюхтенко висловила вдячність гостям за корисну інформацію. Та запропонувала студентам медичного факультету докладно вивчити дану проблему та провести бесіди інформативного характеру серед молоді на факультетах.

За матеріалами Прес-центру ХДУ