Звичайна робота - про громаду піклуватись

Їх робота залишається непоміченою, адже у Скадовську давно є нормою цілодобове водопостачання, ліквідація поривів незважаючи на пору року і святкові дні, дощ чи сніг, мерзлий грунт та неможливу спеку. Працівники комунальних служб завжди напоготові, справжні бійці комунального фронту.

Нагорода знайшла своїх героїв, комунальне підприємство "Водне господарство" отримало визначну державну нагороду. За результатами загальнодержавного безкоштовного рейтингування підприємств комунальної форми власності України, за показниками 2011-12 років до "Золотого рейтингу" увійшло 17 підприємств країни. Почесне сьоме місце отримав колектив КП "Водне господарство" Скадовської міської ради.


Почесні відзнаки нещодавно надійшли поштою, бо на урочистості до столиці їздити не було часу. Тож, підприємство нагороджено відзнакою та Національним сертифікатом за сьоме місце сумарного балу в Україні у номінації "Прибутковість та рентабельність за основним видом діяльності "Збирання, очищення та розподілення води" за критеріями: чистий прибуток; рентабельність операційних витрат; валова додана вартість на одного працюючого; інтегральний коефіцієнт прибутковості та рентабельності.


Національний сертифікат та звання "Державний керівник року" присвоєно директору КП "Водне господарство" Жуку Олександру Володимировичу, за "Значний особистий внесок у розвиток економіки України, становлення високих стандартів господарської діяльності, професіоналізм, наповнення державного бюджету та підвищення добробуту громади".


Про досягнення завжди говорять справи, тож чим сьогодні живе підприємство, які проблеми вирішуються. Про це розповів керівник Олександр Володимирович. Головною задачею є ритмічна злагоджена робота, що прогресує у всіх напрямках діяльності. Оглянувши приміщення цехів, які мають чимало десятиліть за плечима, проведено ряд ремонтних робіт, зміцнено стіни приміщень цеху електрифікації, за сприятливих погодних умов буде проведено їх оздоблювальні роботи.


Аварійними були приміщення гаражів, столярного, токарного та цеху залізо-бетонних конструкцій, нині стіни їх укріплено, проводиться заміна покриття даху, бо донині дощі надто добре відчувалися усередині приміщень, руйнуючи стелі.


Сьогодні підприємство тримає курс на ефективне господарювання, саме тому будівельна бригада забезпечена необхідними елементами для системи каналізування власного виробництва. Виготовляти люки, кільця для колодязів та інші вироби значно вигідніше ніж завозити їх із сусіднього району.


По-господарськи піклуються на підприємстві про забезпечення основних функцій - подачу води, тому нині проводиться заміна стовпів для електрифікації санітарної зони, старі опори зруйновані й тримаються лише на металевих прутах, а від них залежить водопостачання міста.


Завітавши без запрошення, переконуємося, що роботи ведуться у всіх напрямках, готуються елементи для покрівель, електромереж, каналізаційні конструкції та ін.


Сьогодні роботи плідно проводяться й на території міста. По вулиці Фрунзе вже прокладено квартал мережі каналізації, сьогодні ведуться роботи й надалі, всього дана гілка матиме протяжність 1200 м зі встановленням насосу для перекачування стоків, на загальну вартість 360 тис. грн. З березня заплановано прокладання нової мережі каналізації по вул. Рози Люксембург, у проміжку від вул. Чапаєва до вул. Карла Маркса, її протяжність 1730 м, з кошторисом на 639,5 тис. грн. Дані роботи ведуться завдяки програмі по співфінансуванню коштом міської ради та жителів відповідних будинків.


Цьогоріч коштом міського бюджету планується капітальний ремонт застарілих водогонів. Таким "корифеєм" є мережа по вул. Пролетарській, першою частиною стане проміжок між вул. Набережною та Комунарів, надалі від вул. Гагаріна до Чапаєва.

Крім того новинкою для комунальників стало отримання дозволу на користування надрами, якого раніше не вимагалося, це додаткові витрати. Крім того на всі свердловини встановлюються лічильники видобутої води, тому задачею підприємства є максимальне проводження програми по встановленню приладів обліку у всіх користувачів, що дозволить вести чіткий контроль за спожиті послуги.

Щодо проблем підприємства, є збитковість надання послуг з обслуговування житлових багатоквартирних будинків. У 2011 році - це 92 тис. грн., у 2012 році - 72 тис. грн. І процес "перетягування ковдри" з водопостачання задля загального вирівнювання ситуації не має бути нормою для підприємства. А вирішенням даного питання може стати господарський свідомий підхід до власного будинку, що забезпечують об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. І прикладів для позитивного досвіду вдосталь.

Власне зразком роботи об'єднання є будинок на розі вул. Поповича та Фрунзе, де мешкає директор КП "Водне господарство". Щомісячна платня складає 20 грн., її вистачає на оплату освітлення сходових клітин, енергопостачання насосу для подачі води ще й залишаються кошти на поточні матеріали. Про благоустрій турбуються господарі квартир власними силами, про це говорять фотоматеріали. Все як у власному домі - у під'їзді за вхідними дверима штора від комах, східці, поручні та стіни пофарбовано зі смаком. Біля дверей квартир доріжки, де зручно дрімати домашнім улюбленцям, а квіточки та метелики на стінах додають веселого настрою, запевняючи, що господарське ставлення до власного будинку має власні привілеї, всі у домі як одна родина піклуються про спільних дах над головою.


Прес-центр Скадовської міської ради