Летючі миші завадили Новій Каховці готуватись до зими

Летючі миші завадили Новій Каховці готуватись до зими

Зі справжнім нашестям летючих мишей стикнулись в одному з дитсадків Таврійська. Через неякісну заміну вікон кілька років тому вони почали випадати, а через віконні отвори до приміщень стали залітати «небажані» гості.

Про цю проблему міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко вперше дізнався вранці 24 вересня і на останньому засіданні виконкому міськради влаштував прочуханку своїм підлеглим, які не повідомили про неї раніше. Тим більше, що схожа проблема виявилась і в таврійській школі №5.

— Я побачив, що там вікна випадають і летючі миші завелися. І ніхто про це мені не доповідав. А виправдовуватись, що хотіли все там владнати мені не потрібно. Одним хотінням дитсадок не нагрієш. Твоєму хотінню ціна нуль, — заявив міський голова своєму заступнику Володимиру Сироватці.

Підлеглим Коваленка дісталось «на горіхи» і через проблеми з кабелем, через яку подається електроенергія на територію одного з центральних ринків. Оскільки кабель опинився на переданій приватному підприємцю території, який не допускає туди енергетиків, взимку в павільйонах, де продаються молочні та м'ясні вироби, може зникнути електроенергія – попередив начальник Новокаховського РЕМ і ЕЗ «Херсонобленерго» Владлен Маховський.

— Я не знаю, приватна там земля чи ні, але треба негайно вирішити цю проблему. Якщо треба дістатися до кабелю – заганяйте туди техніку, викопуйте траншею і робіть! – наказав підлеглим міський голова.

Про інші нагальні проблеми чиновникам, за їх словами, було відомо й раніше. Як розповів перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, станом на 24 вересня Нова Каховка чи не вперше найкраще підготувалась до роботи в осінньо-зимовий період. Рівень готовності міста до зими була названа на рівні 93%.

— Деякі проблеми, звісно, залишаються, але вони не впливатимуть на перебіг опалювального сезону, — запевнив Леонід Чурсинов. – Приміром, ми давно не вкладали коштів в розвиток опалювальної мережі міста. Водночас всі котельні, крім дев'ятої, що опалюється вугіллям, повністю забезпечені паливом до кінця поточного року. Частина робіт на інших об'єктах ще триває: приміром, ремонт покрівлі в будівлі музею. На жаль, до кінця року ми не вирішили проблему з опаленням військкомату, де система опалення дуже стара. Якщо туди не втрутитись, можливе виникнення аварійних ситуацій.

Попри озвучену оптимістичну інформацію щодо готовності міста до зими Володимир Коваленко зізнався, що його турбує стан деяких навчальних закладів.

— Приміром, та ж школа №5, що у Таврійську, у нас як Богом проклята, — визнав він. – Також турбують школа №9 і дитсадок «Казка». Тож розслаблятися всім ще зарано.

Олег БАТУРІН
Новий день