Олександр Гавриш: «У Скадовську кожен працює на благо міста»

Олександр Гавриш: «У Скадовську кожен працює на благо міста»

Міський голова Скадовська Олександр Гавриш завжди приходить на роботу за годину раніше. Знаючи це, мимоволі згадуєш народну мудрість: щаслива та людина, яка зранку з радістю поспішає на роботу, а ввечері з неменшим задоволенням повертається додому.

Тож розмова почалася з простого запитання – з яким настроєм міський голова щодня розпочинає свій день?

- Різні люди по-різному уявляють мою роботу, професійні обов'язки мера. Багатьом здається, що я сиджу в затишному кабінеті і тільки те й роблю, що підписую папери і даю вказівки підлеглим... Насправді ж міський голова – це людина, яка повинна задавати ритм життя всьому місту, і якщо ставити перед кимось планку, то в першу чергу – перед самим собою. Скажу коротко: я поспішаю на роботу залюбки, часто знаю, що день буде важкий, прийде багато людей, але коли бачу, що органи місцевого самоврядування допомогли вирішити нашим жителям їхні питання, то ввечері й справді йду з роботи із задоволенням.

- Олександре Васильовичу, а як оцінюєте цей рік – чим він позначився для Скадовська?

- Звичайно, у кожного скадовчанина свій погляд на те, як минув рік, але я думаю, що всі ми єдині в тому, що прожили його гідно, тож і гідно можемо дивитися один одному у вічі. Інколи за буденними справами важко щось помітити, над чимось замислитися, але варто трішки відірватися від турбот і звертаєш увагу, як багато подій відбулося за останніх 10 років, як змінився Скадовськ і зовні, й якісно. Наприклад, спочатку той факт, що ми отримали статус міста-курорту, сприймався лише як приставка до назви – зараз ми розуміємо, що це багато до чого зобов'язує, стимулює ставити перед собою нові задачі.

Цей рік теж був багатий на події, а найбільші з-поміж них дві – Міжнародний туристичний форум та фестиваль дитячої творчості «Таврійська хвиля». Це заходи обласного рівня, навіть всеукраїнського, але проводилися на базі нашого міста. Було відповідально, подекуди складно, але разом з тим почесно і приємно. Адже це чудова можливість показати наше місто тисячам людей, не лише з України, а й країн близького і далекого зарубіжжя. Вони дізналися про Скадовськ, їм сподобалося і вони побажали приїхати ще.

– Звісно, але для городян найважливіше насамперед те, що робиться для них у будні – вулиці, дороги, освітлення...

- Житлово-комунальна сфера складна і цікава тим, що люди згадують про неї, лише коли послуги погіршуються або припиняються взагалі. А коли все гаразд, то й жодного слова. Так і має бути. Система ЖКГ у Скадовську розвивається в контексті всієї України. Як ви знаєте, і водогін, і каналізування в нашому місті почали закладатися у 50-х роках минулого століття. Час бере своє, і ми враховуємо цю ситуацію. У цьому році зробили низку суттєвих капіталовкладень.

Наприклад, у системі водогону вже не просто «латаємо» пориви, а встановлюємо на свердловинах частотну апаратуру, яка забезпечує стабільний тиск у мережі. На трасах, де старі зношені труби, прокладаємо нові пластикові труби. Таким чином плануємо поступово оновити нашу водопровідну мережу. Те саме й з каналізацією. За останні роки зроблено чимало, в тому числі за участю скадовчан – вкладаємо кошти на паритетних умовах: 50% на 50%. Зрозуміло, що у місті-курорті вигрібних ям бути не повинно взагалі. І ми теж йдемо до цього.

- Скадовчани постійно тримають на контролі роботу місцевої влади щодо попередження підтоплення та затоплення міста. Які напрацювання маємо сьогодні?

- Техніко-економічне обґрунтування проекту захисту від шкідливої дії вод вже майже «на виході», і прийде час, коли ми будемо претендувати на суттєву державну фінансову підтримку. Але й зараз не сидимо, чекаючи, коли знову когось заллє. Працюємо перш за все над відновленням так званих колекторів. Вони різного типу – і закриті, розташовані під землею, і просто канавки, до яких стікає вода. При КП «Очисні споруди» створено спеціальну бригаду, яка регулярно, двічі на рік, ревізує ливневу систему. А ще дуже важливо, що вся мережа тепер нанесена на карту, і ми чітко й конкретно знаємо, де і як боротися з великою водою. Єдине прохання до жителів – підтримувати благоустрій довкола своїх будинків. Адже є такі, хто ще й захаращує ливневки, а потім доводиться докласти чимало зусиль, щоб усе знову працювало справно.

– Старші покоління скадовчан пам'ятають наше місто в різні періоди його розвитку. До нашої редакції часто звертаються люди зі скаргами, що на морі брудно... З ностальгією згадують 70-80-ті роки минулого століття.

- Тоді була інша країна, інший підхід до господарювання. Морпорт щороку надавав місту 10 тисяч тонн піску для формування пляжної зони. Сьогодні ситуація інша. Окрім міської ради, ці пляжі не потрібні нікому. Але в місцевій казні, на жаль, на ці заходи коштів не вистачає. Крім берегу, у нас є дороги, освітлення, ті ж проблеми підтоплення... Тому ми пішли шляхом надання пляжів в оренду. Це правильний крок, але проблем вистачає й сьогодні. Має місце не завжди належне прибирання території.

Тож якщо скадовчани і бачать якесь неподобство на пляжі – один дзвінок, і ми реагуємо. Орендаторів треба контролювати, тримати в жорстких умовах. Але ж і самі відпочиваючі... Часто чуємо про те, що на березі чимало недопалків. А хто їх тут кидає? Їдять кавуни, а шкірку заривають у пісок. Коли культури немає, то нехай і сотня прибиральників працюватиме, бруду не уникнути. Старші люди ще й мають на увазі стан морського дна.

Але сьогоднішня ситуація складалася десятиліттями. Мул на дні Джарилгацької затоки – це частина морського дна, частина корисних хімічних речовин. І що б там не говорили деякі місцеві скептики, щоліта 120-150 тисяч людей з великих міст приїздять до нас із дітками і знають, що після відпочинку на нашому морі малеча всю зиму буде здоровою.

– Олександре Васильовичу, ви ставите перед собою чимало завдань, а втілити їх у життя вам допомагає команда. Що можете сказати про неї?

- Наша команда велика – це і депутатський корпус, і виконавчий апарат міської ради. Ці люди насамперед патріоти свого міста, з власним баченням розвитку Скадовська. І головне, що кожен, наскільки вміє, працює на благо міста. А результат... Про це не нам судити, а жителям Скадовська.

Бесіду вела Тетяна Підгородецька
«Чорноморець», № 76 від 27.09.2013