До початку опалювального сезону залишилися лічені дні…

До початку опалювального сезону залишилися лічені дні…

Про це Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул попередив представників влади, в тому числі з Херсонської області, на виїзній колегії керівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яка відбулася вчора 25 вересня у Івано-Франківську.

«Цього року підготовка до зими та нового опалювального сезону має два ключових напрями. Перше – це підготовка об'єктів ЖКГ та отримання ними актів і паспортів готовності. Друге – це впровадження енергозберігаючих технологій. До початку опалювального сезону залишилися лічені дні...» - попередив присутніх на колегії Мінрегіону Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.

«За завданням Уряду до 1 жовтня мають бути готові всі об'єкти житлово-комунального господарства. Всі акти та паспорти готовності повинні бути підписані відповідними інспекціями, - сказав Олександр Вілкул під час колегії. - Наразі підготовчі роботи по країні виконано на 98%. Відповідно до законодавства опалювальний сезон може початися не 15 жовтня, а раніше, якщо середньодобова температура повітря протягом трьох днів протримається на рівні плюс 8 градусів Цельсія.

Тому на сьогодні вже на перший план виходять роботи по заповненню теплоносієм систем опалення та теплових мереж. Місцеві органи влади мають активізувати взаємодію з Гідрометцентром та підприємствами теплокомуненерго для своєчасного початку опалювального сезону» - зазначив Віце-прем'єр.

Олександр Вілкул наголосив, що тільки за наявності підписаних актів та паспортів готовності об'єкт вважається готовим до опалювального сезону. Завдання цього опалювального сезону – скорочення споживання природного газу підприємствами ЖКГ на 5%. «Наразі на 99,3% завершена підготовка котелень. Акти готовності на сьогодні отримали 97,7% або 24 тисячі котелень (з 24,5 тис). В котельнях замінено понад 1100 застарілих котлів (це 99% від запланованого обсягу) на сучасні з більшим ККД», - доповів Віце-прем'єру Міністр регіонального розвитку Геннадій Темник.

Для зменшення витрат на виробництво та транспортування тепла, якого наразі в теплових мережах втрачається близько 25%, в Україні вже замінено 474 км тепломереж. Це 99% від запланованого обсягу 478 км. Першочергово, замінюються найбільш проблемні ділянки. За інформацією Мінрегіону в трьох регіонах підготовчі роботи вже завершено – це Тернопільська, Миколаївська та Донецька області. Пришвидшити роботи мають Волинська, Сумська, Львівська та Черкаська області.

Р.S. Херсонську область на виїзній колегії Мінрегіону в Івано-Франківську представляли начальник Управління ЖКГ облдержадміністрації Альона Ротова та виконуюча обов'язки міського голови Херсона Зоя Бережна.