Бійцю після вибуху херсонські лікарі ніс відновили

Складні операції з ринопластики (корекції форми носа) почали виконувати на базі відділення отоларингології міської клінічної лікарні імені Євгена Карабелеша в Херсоні.

Одним з перших пацієнтів, котрому знадобилася подібна допомога, став учасник бойових дій на сході України. Поблизу від бійця стався вибух, і важким предметом, що відлетів у його бік, херсонцю деформувало ніс. І тільки-но з'явилася можливість повернути йому первісний вигляд, звернувся до фахівців. У результаті хірургічне втручання завершилося успішно, і пацієнт повернувся до повноцінного життя.

Хоча це було досить непросто. Перед проведенням таких операцій та операцій з пластичної хірургії обличчя херсонський отоларинголог Ігор Сумароков придбав набір спеціальних мікропилок виробництва США – свій новий робочий інструмент.

Потім разом з ще дванадцятьма лікарями з усього світу пройшов тривале стажування к престижній університетській клініці Хастанесі (Стамбул), де під керівництвом тамтешніх фахівців опановував навички і технології. Адже пластична хірургія передбачає виключну точність та вивірені до дрібниць маніпуляції хірурга на операційному полі, де кожен рух і кожен міліметр має значення.

Та ж операція з ринопластики, до речі, триває близько години-півтори, каже Ігор Сумароков. Однак по тому пацієнта чекає 7-10 днів перебування на лікарняному ліжку, і один-два місяці реабілітаційного періоду. І довго, і непросто, і болісно. Але недарма кажуть: заради краси жодних жертв не шкода.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"