Основи податкових знань будуть опановувати старшокласники в Херсоні

Основи податкових знань будуть опановувати старшокласники в Херсоні

Підтвердженням цього стала презентація нового підручника «Основи податкових знань» для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, організаторами якої виступили Головне управління Міністерства доходів у Херсонській області та Департамент освіти і науки молоді і спорту Херсонської ОДА, Управління освіти Херсонської міської ради.

Зустріч відбулася на базі Херсонської спеціалізованої школи №31 з поглибленим вивченням історії, права та іноземних мов. Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту А.В.Яценко привітав школярів з введенням нової дисципліни, яка сьогодні вкрай необхідна для нормального й стабільного існування та розвитку економіки нашої держави в цілому, подякував ініціаторам створення цієї книги та усім розробникам проекту.

Зокрема автором ідеї та керівником цього проекту виступив Міністр доходів і зборів України, кандидат економічних наук О.В Клименко, а співавтором - Міністр освіти і науки України Д.В. Табачник.

За словами директор Департаменту освіти і науки ХОДА Андрія Яценка, нова книжка має чудове оформлення та доступний і наповнений зміст, цитую: «Цей підручник допоможе дітям скласти уявлення про походження податків, навіщо їх потрібно сплачувати та що держава дає громадянину натомість».

Начальник Головного управління міністерства доходів у херсонській області Г.В.Трибунська сказала, що освіченість в галузі податкових знань необхідна кожному, особливо підростаючому поколінню, яке тільки починає будувати стосунки з державою в даній площині. «Зміни, які відбудуться з вивченням нового курсу будуть відчутні десятиріччя. Зараз міністерство робить велику інвестицію в майбутнє нашої країни».

А запрошена на зустріч студентка 5 курсу Ірина Ленчик розкрила тему основних розділів підручника, які виявилися досить цікавими, наприклад перший розділ починається з вивчення зародження та розвитку податків за часів Київської русі,у другому розділі діти будуть вивчати все про податки та їх призначення в державі. Третій розділ,який викликав пожвавлення у присутніх в залі школярів називається «Податки в житті твоєї сім' ї», та заключний розділ під назвою «Законодавчі основи оподаткування та податкові правовідносини».

Слід відзначити, що процес реформування Державної податкової служби викликав необхідність змін у системі підготовки кадрів для податкових органів,оскільки діючі економічні спеціальності не повною мірою спрямовані на підготовку фахівців для органів державної служби ,тому протягом наступних двох років у Міністерстві доходів і зборів України планують розширити курс і для учнів 10-х та 11-х класів. Таким чином буде запроваджена комплексна система податкової освіти у середній школі.

Наразі кожен пересічний громадянин України повинен пам'ятати, що податки - це плата за цивілізоване суспільство, а яким воно буде-залежить від кожного з нас!

Марина Сакура