На комунальних теплоходах у Херсоні «зайці» плодяться

Щойно вартість проїзду на комунальних пасажирських теплоходах у Херсоні подорожчала до тридцяти гривень «в один кінець», як побільшало охочих кататися на них задарма

Зовсім молоді люди під час посадки намагаються проникнути на палубу, розмахуючи... пенсіонерськими посвідченнями своїх дідусів та бабусь, котрі мають право їздити безплатно. Ще один нехитрий трюк: на зворотному шляху з дач, коли гроші за проїзд готівкою збирають члени екіпажу, окремі хитруни швиденько пхають матросові жмуток дрібних купюр.

І одразу намагаються загубитися у натовпі на палубі. А коли матрос починає ті купюри перераховувати, то виявляється, що сума значно менша, ніж квиток коштує.

Директор комунального підприємства «Херсонкомунтранссервіс» Павло Макейчик додає, що через умови оплати проїзду може виникнути і правовий конфлікт. Скажімо,учасники бойових дій в зоні АТО-ООС по будніх днях їздять на дачі безкоштовно – так само, як і пенсіонери.

Але по вихідних з них беруть половину ціни квитка, бо так передбачила муніципальна влада. Та оскільки законом для них гарантовано цілком безкоштовний проїзд, АТОшники можуть з цього приводу обуритися, і подати на комунальне підприємство до суду. А що вдієш: пільги бійцям держава «на папері» надала, а от переказати за них компенсацію витрат перевізнику «забула».

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"