Херсонці вимагають від міського голови будівництва школи

Херсонці вимагають від міського голови будівництва школи

В Таврійському 4-А мікрорайоні Херсона є унікальний об'єкт – загальноосвітня школа № 23, яка майже була збудована вже в 1994 році. Та гроші скінчились і до 2011 року будівництво було "заморожене".

В 2011 році за дорученням голови обласної державної адміністрації міськвиконкомом були розроблені заходи, спрямовані на добудову школи, а також розробку проекту спортивної школи № 6 з басейном. На розробку проекту реконструкції школи та спортивного комплексу ДЮСШ № 6 протягом 2011 – 203 років було витрачено 1141598,59 грн.

У 2016 році управління капітального будівництва міської ради у 2016 році замовило розробку проектно-вишукувальну документацію на спорудження спортивного комплексу та оновлено проектну документацію загальноосвітньої школи № 23. В 2017 році було отримано проектну документацію, в якій визначені основні техніко-економічні та фінансові показники. У 2018 році була проведена експертиза проекту.

Протягом 2016-2019 років питання будівництва в Таврійському 4-А мікрорайоні школи, спортивної школи, дитячих садочків жодного разу не виносилось і не розглядалось. Для інформації - дохідна частина бюджету на 2019 рік складає 2 млрд 946 млн. 584 тис. 381 гривна, 2018 рік - 2 млрд. 626 млн. гривен.

Приблизно такі суми були в 2016 та 2017 роках. Тобто за 4 останніх роки можна було б збудувати і школу, і дитячий садок, і спортивну школу. Не вистачило бажання і розуму. Хоча питання про будівництво школи піднімали депутат міської ради Михайло Линецький, керівництво підприємства «МЖК м. Херсон», громадськість міста.

В мікрорайоні 4-А Таврійському мешкає більше 1000 дітей шкільного віку та майже 600 діточок дошкільного віку. Всіх їх щодня батьки змушені возити по школах міста.

Терпець мешканців увірвався! Майже 600 херсонців підтримали ініціативу трудового колективу підприємства «МЖК місто Херсон», голів ОСББ 4 Таврійського і створили ініціативну групу, яка виступає з місцевою ініціативою по примушенню міського голови Херсона до будівництва загальноосвітньої школи № 23, спортивного комплексу з басейном та дитячого садочка в 4-А Таврійському мікрорайоні міста Херсона протягом 2019-2020 роках!

Мешканців Таврійського мікрорайону підтримали херсонці з інших мікрорайонів міста, прихожани християнських церков, молоді мами і папи, які розуміють, що нічого не може бути важливіше, ніж життя та здоров'я дітей, можливість безпечно відвідувати дитячий садочок, школу, гурток або секцію, вільно розвивати свої таланти і в подальшому розвивати рідне місто, а не шукати кращої долі за кордоном!

Представники ініціативної групи: А.А.Яценко – директор ТОВ «МЖК м. Херсон», голова ГО «Національний конгрес батьків України»; М.В.Линецький – депутат Херсонської міської ради; І.П.Лопушинський – член виконкому Херсонської міської ради, професор, завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування Херсонського національного університету, заслужений працівник освіти України; Р.Х.Цигульська – голова ОСББ «Старт»; С.О.Кіщенко – заслужений будівельник України, старійшина Всеукраїнської асоціації «Укрмолодьжитло»; Д.О.Конфедрат – голова ОСББ «МЖК 44», В.В.Марюхно – заступник директора Херсонського академічного ліцею ім.. О.В. Мішукова; М.М.Картавцев – директор ТОВ «Молодіжний житловий комплекс»; О.В.Климовський – голова ОСББ «Молодість».

Міська рада зареєструвала цю місцеву ініціативу 21 червня 2019 року. На наступну сесію голова зобов'язаний поставити на голосування проект рішення, який внесла ініціативна група:

ПРОЕКТ РІШЕННЯ
Херсонської міської ради
Про розгляд місцевої ініціативи «Про спонукання міського голови
міста Херсона до будівництва Загальноосвітньої школи № 23,
Спортивного комплексу з плавальним басейном, дошкільного навчального
Закладу в Таврійському мікрорайоні №4-А в м. Херсоні
протягом 2019-2020 років»

З метою реалізації місцевої ініціативи «Про спонукання міського голови міста Херсона до будівництва Загальноосвітньої школи № 23, Спортивного комплексу з плавальним басейном, дошкільного навчального закладу в Таврійському мікрорайоні №4-А в м. Херсоні протягом 2019-2020 років» та забезпечення конституційних прав територіальної громади Херсона на якісну та доступну освіту, відповідно до статті 3 Закону України «Про освіту», керуючись пунктом статті 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Взяти до відома інформацію представників ініціативної групи щодо реалізації місцевої ініціативи «Про спонукання міського голови міста Херсона до будівництва Загальноосвітньої школи № 23, Спортивного комплексу з плавальним басейном, дошкільного навчального закладу в Таврійському мікрорайоні №4-А в м. Херсоні протягом 2019-2020 років».

2. Забезпечити будівництво Загальноосвітньої школи № 23, Спортивного комплексу з плавальним басейном, дошкільного навчального закладу в Таврійському мікрорайоні №4-А в м. Херсоні протягом 2019-2020 років.

3. Управлінню капітального будівництва міської ради:
1) протягом місяця розробити та внести необхідні зміни до програм капітального будівництва 2019-2020 років в місті Херсоні;
2) узгодити з ініціативною групою проект будівництва закладів;
3) до 30.08 2019 р. завершити всі тендерні процедури та оприлюднити результати проведеного тендеру на будівництво Загальноосвітньої школи № 23, Спортивного комплексу з плавальним басейном, дошкільного навчального закладу в Таврійському мікрорайоні №4-А в м. Херсоні протягом 2019-2020 років;
4) розробити план заходів та графік виконання будівельно-монтажних робіт на будівництві цих об'єктів на 2019 -2020 роки.

4. Департаменту бюджету та фінансів міської ради протягом місяця розробити та подати на затвердження міської ради зміни до бюджету 2019 року та пропозиції до формування бюджету 2020 року, з врахуванням витрат на будівництво цього об'єкту, при необхідності підготувати пропозиції до Херсонської обласної та Верховної Ради України, та винести їх на затвердження сесії міської ради.

5. Управлінню освіти міської ради підготувати проекти Статутів Загальноосвітньої школи № 23, Спортивного комплексу з плавальним басейном, дошкільного навчального закладу в Таврійському мікрорайоні №4-А в м. Херсоні протягом 2019-2020 років та узгодити його з ініціативною групою.

6. Відділу інформаційного та програмного забезпечення міської ради оприлюднити дане рішення на офіційному сайті Херсонської міської ради та її виконавчих органів, а управлінню громадських зв'язків міської ради висвітлити його у засобах масової інформації.

4.Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Козакова І.В.

Міський голова В.В.Миколаєнко

На цей раз міському голові прийдеться відповісти на місцеву ініціативу і прийняти відповідне рішення та конкретні дії щодо будівництва школи!

Будемо інформувати територіальну громаду про дії, бездіяльність, або протидію міського голови, депутатів міської ради щодо будівництва школи, спортивної школи та дитячого садочка в Таврійському мікрорайоні!

Андрій ЯЦЕНКО,
голова ініціативної групи