Архітектурні перлини Херсона: пивзавод Лаєра

У середині 19 століття, після того як Херсонська фортеця втратила значення прикордонного форпосту, були розпродані окремими ділянками старі корабельні елінги. Юртимбергський підданий Лаєр придбав одне з таких місць під пивзавод.

Оскільки грошей бракувало, Лаєр взяв до себе в компаньйони херсонського дворянина Білека. Пивзавод був побудований у 1882 році з пиляного каменю, і не поступався кращим пивзаводам Німеччини.

Першими пивоварами були німецькі переселенці, все обладнання завезено з Німеччини. Вони разом з місцевими жителями налагодили виробництво пива з місцевої сировини, якому не було рівних у світі.

Пивзавод Лаєра на всіх ярмарках і виставках незмінно отримував медалі та нагороди. Крім пива різних сортів, завод виробляв ще й безалкогольні напої: ситро, крюшон на соках і на цукрі.

До 1917 року завод був одним з перших, а вже при радянській владі пиво випускалося значно нижче за якістю. Територію заводу «захопив» комсомольський кооператив, а після «перебудови» будівлю розграбували.

Зараз ця «перлина» Херсонщини зруйнована. Дуже шкода, що настільки значущий у минулі часи об'єкт, який славив Херсонщину, в наші дні нікому не потрібен...

За матеріалами Агоов Херсонщина