Херсонщині загрожує техногенна катастрофа за рішенням Кабміну

Непомітно для українців відбулось в 2017 році прийняття розпорядження Кабінету міністрів України про будівництво нової Каховської ГЕС (Розпорядження Кабінету міністрів України від 10 березня 2017 р. № 156-р. «Про схвалення техніко-економічного обґрунтування "Будівництво Каховської ГЕС-2»).

А даремно. Особливо повинні турбуватись мешканці Бериславського, Каховського, Голопристанського, Олешківського, Білозерського районів та міста Херсона. Тому, що саме вони опиняться першими під водою, якщо почнеться будівництво, а потім, як водиться, кудись зникнуть гроші на добудову, або новий кабмін передумає будувати, і недобудована споруда перекриє рух через Дніпро, а Каховське водосховище відповість на втручання затопленням!

Але, як повідомив 5 червня 2019 року під час засідання Науково-технічної ради Національного природного парку «Нижньодніпровський» керівник проекту «Оцінка впливу на довкілля проекту «Будівництво ГЕС-2» С.Д.Щербак, навіть за ідеального сценарію, Херсонщина втратить декілька річок, дубових лісів, частину території, декілька видів флори та фауни. Заради якої мети? Виявляється, щоб «збалансувати напругу в електросистемі України»!

На жаль, в дослідженнях «впливу на довкілля» не йшлось про людей – мешканців Херсонщини. А для нас, мешканців, цей проект – це БОМБА! Таке враження, що хтось замовив знищити половину мешканців області, а кошти на це вирішили взяти у тих, кого будуть знищувати, - з державного бюджету . Слава Богу, що в бюджеті таких коштів не має. Бо за цінами 2016 року це будівництво коштує – 13,5 мільярдів грн.. Але розробників сума не лякає. Вони збираються брати кредити у міжнародних фінансових організацій!

Вчені Херсонського державного та Херсонського державного аграрного університетів відзначили низький науковий рівень аналізу, який представив С.Д.Щербак, а директор Національного природного парку «Нижньодніпровський» О.Г. Чачібая у своєму виступі відзначив, що науковці Херсонщини дадуть свої висновки щодо оцінки впливу не тільки на довкілля, екологію, але й на соціально-економічний стан регіону.

Як вказано в документах, ініціатором цієї «затії» виступає Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, а розробником - Публічне акціонерне товариство "Укргідропроект". Крім того, проект рекомендований кабміну до схвалення державним підприємством "Укрдержбудекспертиза" Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Тобто, протягом 2014-2017 років якась кількість працівників цих «підприємств» отримувала з державного бюджету заробітні плати. Розміри зарплат в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України нас заставляють дуже радіти за українців, які хоч там за свою роботу отримують гарні кошти. Але тепер ми знаємо, що ж вони там роблять! Виявляється, проектують такі казкові проекти.

У той час, коли не тільки по всьому світі, але й в нашій області збудовані десятки й сотні вітро- та геліо- електростанцій, а в тій же Туреччині, Європейських країнах та США зупиняються гідроелектростанції, як не ефективні, наше міністерство шукає кошти для впровадження надсучасних технологій, але минулого століття!

Сподіваюсь, що громадські організації області та України, мешканці Нової Каховки, Херсону та Бериславщини висловлять свою принципову позицію і захистять своїх дітей та природу від знищення!

Андрій ЯЦЕНКО
Голова ГО «Національний конгрес батьків України»,
Директор ТОВ «МЖК м. Херсон»