Голова Олешківської райради: Наша мета ухвалювати тільки законні рішення

Голова Олешківської райради: Наша мета ухвалювати тільки законні рішення

Голова Олешківської районної ради Павло Потоцький просить депутата Херсонської обласної ради Євгена Рищука не тиснути на депутатів районної ради з метою прийняття незаконного рішення.

Коли на черговій сесії Олешківської районної ради прозвучала пропозиція від райдержадміністрації про виділення коштів на ремонт даху Костогризівської ЗОШ, який, до речі, вже відновили, депутати здивувалися, як це, спочатку зробили реконструкцію, а тепер про гроші клопочуть, щось воно не так і не підтримали дану пропозицію, вирішили розібратися в даній ситуації...

Дійсно, згідно розпоряджень КМУ з державного бюджету трьома траншами були виділені кошти на ремонт Костогризівської ЗОШ в сумі 1 004 000 грн. Депутатському корпусу стало цікаво, хто вирішив, що кошти спрямовані саме на ремонт покрівлі, адже в урядовому розпорядчому документі чітко прописано «на капітальний ремонт будівлі Костогризівської ЗОШ І-ІІІ ст». Договір про виконання ремонтних робіт, проект капітального ремонту школи до районної ради не надходили.

Оскільки заміна покрівлі здійснювалася із втручанням в несучі конструкції, то на ці види робіт, згідно норм постанови КМУ від 07.06.2017р. №406, необхідно надати повідомлення про початок виконання відповідних робіт до ДАБі. Це повідомлення до ДАБі ніхто не направляв.

Крім того, відсутній розрахунок класу наслідків відповідно до ЗУ від 17.01.2017 р. №1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності». А розцінки в акті виконаних робіт відрізняються від розцінок у Кошторисі. Вартість будівельних матеріалів в Акті та Кошторисі також різні.

А ще ні балансоутримувач навчального закладу – Центр по обслуговуванню установ і закладів освіти району, ні власник школи – Олешківська районна рада навіть гадки не мали про те, що проводяться ремонтні роботи даху вищеназваної установи.

«Зрозумійте, – пояснює ситуацію голова районної ради Павло Потоцький, – ми, депутати, постійно переймаємось потребами наших освітніх закладів, намагаємось першочергово вирішувати їх найболючіші питання і щиро радіємо тому, що держава підтримала Костогризівську ЗОШ.

Ми повинні працювати виключно у правовому полі, тому й аналізуємо, чому відремонтували дах, а не інший об'єкт школи, чому провели спочатку ремонт, а потім надійшло клопотання про виділення для цього коштів. Поки ми це з'ясовуємо, хочу усіх запевнити – Костогризівська ЗОШ отримає субвенцію, адже вона є цільовою і згідно закону витратити її на інші потреби ніхто не має права.

Прошу Євгена Рищука не тиснути на депутатів районної ради з метою прийняття незаконного рішення, адже народні обранці не мають жодних юридичних підстав виділяти кошти задніми числами на покрівлю, яку вже давно відремонтували, до того ж відсутні документи, необхідні для початку та виконання відповідних робіт.

Наша мета – ефективно працювати і керуватись не швидкими політичними дивідендами, а, в першу чергу, інтересами мешканців Олешківського району, і ухвалювати тільки законні рішення, що сприяють подальшому розвитку нашого краю».

За матеріалами Олешківської районної ради