Полуниці й батат підмочили зливи на Херсонщині

Полуниці й батат  підмочили зливи на Херсонщині

Тривалі дощі підмочили полуничні плантації на лівобережжі Дніпра. Солодка ягода, котра активно дозріває, почала гнити й псуватися, а це одразу позначилося на її ціні.

Вона на Херсонщині знову поповзла вгору, збільшившись з 28-30 до 38-45 гривень за кілограм. Втім, раптовий надлишок води з неба дошкуляє й іншим культурам – навіть вологолюбним.

Біля села Казачі Лагері Олешківського району області після особливо сильної зливи стався локальний підйом рівня ґрунтових вод. І вони, на лихо, підтопили тепличний комплекс, де місцеве сільськогосподарське підприємство вирощувало розсаду солодкої картоплі – батату для подальшого висаджування у відкритий грунт. У чотирьох теплицях коренеплоди частково підмокли й почали гнити, тож тепер «бататоводи» не знають, скільки майбутнього врожаю втрачено.

Планували, що розсади має вистачити на 25 гектарів поля, а зараз побоюються, що після підтоплення до половини її може не вціліти. І нову розсаду вирощувати ні з чого – адже всі товарні залишки минулорічного врожаю унікальної для України культури вже успішно розпродали. Втім, остаточні висновки про масштаби втрат можна буде зробити за десять днів, коли цю розсаду почнуть висаджувати.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"