Олександр Співаковський про важливі законопроекти у сфері освіти

Олександр Співаковський про важливі законопроекти у сфері освіти

Сьогодні на засіданні Погоджувальної ради я, перш за все, подякував своїм колегам - народним депутатам за те, що у першому читанні прийняли законопроект «Про повну загальну середню освіту» реєстр. №10204.

Комітет уже розпочав посилену роботу над збором, внесенням пропозицій та зауважень. Переконаний, що ми разом із профільним Міністерством дійдемо спільної згоди у всіх нормах законопроекту.

Також звернувся до колег з проханням внести до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України на четвер 6 червня та розглянути законопроект реєстр. № 8321-д «Про фахову перевищу освіту» у другому читанні. Наразі експертна група повністю закінчила його підготовку до другого читання і вже 5 червня його буде розглянуто на розширеному засіданні Комітету з питань науки і освіти. Прийняття цього законопроекту є надважливим, ми не можемо залишити цілу ланку освіти у правовому нігілізмі. Прийняття цього Закону вирішить питання правової визначеності окремого складника освіти – фахової передвищої освіти.

Ще одним не менш важливим законопроектом є Проект Закону №9385 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу у сфері інтелектуальної власності» – так званий законопроект з протидії патентному «тролінгу» та «вічнозеленим патентам». Цей законопроект, в першу чергу, вплине на зниження цін на іноземні ліки. Адже ціни на ліки проти раку, туберкульозу, серцевих хвороб... є високими в тому числі і через монополізацію ринку окремими суб'єктами, які зловживають нашим патентним правом і не допускають на український ринок конкурентні розробки, штучно подовжують строки дії своїх патентів. Прийняття цього законопроекту є не просто обов'язком перед європейськими партнерами, а, насамперед, перед людьми, які не мають змоги отримати необхідні ліки за адекватними цінами.

Тому я звернувся до голови Верховної Ради, Андрія Парубія, з проханням поставити цей законопроект у вівторок до розгляду питання ТСК для того, щоб ми зрушили це питання і захистили наших громадян.

 

Народний депутат України Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ