Шкільні медіатори Скадовська ділилися своїм досвідом з киянами

В Києві у рамках святкування Дня захисту дітей пройшов фестиваль «Я МАЮ ПРАВО!», присвячений проблемам захисту прав дітей в Україні.

Юні медіатори опорної школи СНВК «Академічна гімназія» Скадовської районної ради поділилися своїм досвідом з киянами та гостями столиці як долати конфліктні ситуації. Практичні приклади конструктивного вирішення конфліктів у шкільному середовищі за форматом «рівний-рівному» зацікавили учасників фестивалю. Присутніх вразила обізнаність юних медіаторів, тому у них не виникло сумніву, що медіація у навчальному закладі знайшла своє реальне втілення на практиці.

Свято з нагоди Міжнародного дня захисту прав дитини організувало Міністерство юстиції України за підтримки агентства США з міжнародного розвитку.

Як зазначив Міністр юстиції Павло Петренко, фестиваль щорічно охоплює все більше учасників і відвідувачів.

"Насправді щасливу Україну можуть побудувати тільки щасливі дорослі. А щасливі дорослі виростають тільки з щасливих дітей. І наше з вами завдання, щоб більше українських дітей посміхалися, щоб більше українських дітей були щасливими, відчували турботу, любов і захист своїх батьків, дорослих оточуючих", - сказав Петренко, відкриваючи фестиваль.

В рамках фестивалю працювало 15 локацій для дітей і дорослих, зокрема: "Городок ЮНІСЕФ", "Городок робітничих професій", "Ювенальна превенція", "Здорове дитинство без кордонів", "Подорож в країну права", "Шкільна медіація" та інші.

Крім того, відвідувачів фестивалю чекали квести, ігри на правову тематику, майстер-класи, правові вікторини, лекції про права дитини, безкоштовні юридичні консультації тощо.

Фото Nata Zyk