Супрун і «реформи»

Супрун і «реформи»

Тимчасово виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун продовжує пишатися тим, що вона Українка, і заявляє, що й далі буде продовжувати працювати «на благо України».

Цими днями вона заявила: «Я громадянка України і далі працюватиму тут».

Глава Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що планує залишитися в Україні і продовжувати тут працювати, навіть якщо після завершення виборів не буде виконувати обов'язки міністра: «Я громадянка України. Я залишаюся в Україні і далі буду працювати тут. І сподіваюся, що зможу тим чи іншим способом і далі допомагати, щоб ця трансформація (в сфері медицини - Ред.) Відбувалася».

Супрун додала, що вже є частиною української політики, оскільки виконує обов'язки міністра.

«Подивимося, як буде далі. Я б хотіла бути на тому місці, де буду допомагати розвивати не тільки охорону здоров'я, а й будь-які справи на користь України».

ТРОХИ ІСТОРІЇ. Нагадаємо, 5 лютого 2019 року Окружний адмінсуд Києва за результатами розгляду позову нардепа Ігоря Мосійчука проти в.о. міністра Уляни Супрун заборонив останній виконувати обов'язки глави МОЗ. Окружний адміністративний суд заявив, що, приймаючи це рішення врахував, що Супрун має подвійне громадянство - України та США.

14 лютого 2019 року Окружний адміністративний суд Києва знову дозволив Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

11 квітня 2019 року Супрун повідомила про новий позов до Окружного адмінсуду Києва від нардепа з Радикальної партії.

А тепер коментар ситуації від Анатолія Солохіна, юриста ГО «Воля народовладдя»: «Місіс Супрун не є істинно порядною людиною, по внутрішнім переконанням нетерпимим до порушень законів, так як:

- по-перше, відповідно до п.2 ст.9 Закону «Про громадянство України» обов'язковою умовою при наданні громадянства України є надання іноземним громадянином «зобов'язання припинити ІНОЗЕМНЕ громадянство». Перш за все, Закон порушив президент Порошенко, але місіс Супрун на це погодилася. Будемо сподіватися, що президент Зеленський виконає вимоги ч.1, ст.19 вище названого Закону, позбавивши місіс Супрун громадянства України як особи має іноземне громадянство;

- по-друге, відповідно до п/п.6, п.2, ст.19 Закону України «Про державну службу» забороняється особам з іноземним громадянством перебувати на державній службі. В даному випадку Закон порушив Кабмін, і знову ж місіс Супрун погодилася.

Якщо місіс Супрун не бентежать ці порушення законів, де гарантія, що вона не погодиться з іншими порушеннями.

Істинно порядна людина, затіваючи серйозну реформу, почала б з власного бездоганного службового становища – або відмовилася б від громадянства США або зажадала б відповідні зміни в законодавство (наприклад, як з Генеральним Прокурором). А інакше реформа тхне безвідповідальним експериментом зі здоров'ям цілого народу з можливістю зіскочити в будь-який момент – хто ж посміє переслідувати громадянина США та й пред'явити буде нічого – мовляв, самі дурні, раз надали українське громадянство і призначили на держслужбу особу з іноземним громадянством в порушення своїх же законів.

Всі реформи повинні починатися з усунення всіляких перешкод в законодавстві, інакше реформи заздалегідь приречені на провал».

Цікаво, що думають з цього приводу у органах влади, які повинні відстежувати реалії життя і попереджати порушення законодавства?

Сергій ОСОЛОДКІН