«Лікарка-смерть» і перед власною «смертю» продовжує лякати

 «Лікарка-смерть» і перед власною «смертю» продовжує лякати

Невже так довго тимчасова виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я насправді сподівається, що вона й далі буде при владі, навіть після того, як буде змінено Верховну Раду України?

Виходячи з її заяв, вона насправді переконана, що буде ще й далі відправляти українців на вірну смерть своїми реформами?

Буквально вчора вона знову шокувала: «Наступний рік буде трохи шоковим».

Таким чином вона прокоментувала «продовження медичної реформи». Вона зокрема заявила: «Наступний рік буде перехідний і, зрозуміло, трохи шоковий, тому що буде багато турбулентності, нерозуміння того, що відбувається. Але не буде такого, що всіх звільняють і всі лікарні закриваються. Ми поступово організуємо процес так, щоб ті лікарні, які надають більше всього допомоги, отримали найбільшу інвестицію».

Т.т. слід розуміти так – звільняти все ж будуть, але назвуть це якось по іншому.

За її словами, восени 2019 року Верховна Рада повинна прийняти закон, який визначатиме пакет послуг профільних лікарів, вартість яких буде компенсувати Національна служба здоров'я.

А ми вже думали, що влада змінилася, що ВРУ буде нова і що всі шокові методі лікування від пані «смерть» новий склад ВРУ скасує. У пані Супрун інша думка.

Супрун переконана, що після цього (прийняття закону) лікарні та поліклініки зможуть підписати з Нацслужбою здоров'я договір і отримувати оплату за послугу пацієнтам там, де вони її надають. Пацієнт, взявши направлення у сімейного лікаря, наприклад, до кардіолога, зможе сам його вибрати, і цей лікар буде отримувати гроші за надані послуги на свій заклад.

«Це має суттєво змінити заробітну плату і для лікарів другої ланки. Звичайно, якщо їхній заклад стане неприбутковим підприємством, а керівництво лікарні підпише з лікарями новий трудовий договір», - пояснила Супрун. Т.т. про добровільність мова вже не йде, хочете гроші – підписуйте Договір. Ні – гуляйте у полі. А як же з обов'язковістю оплати за виконану роботу?

Крім того, за її словами, радянські вимоги до лікарень зміняться на більш сучасні.

«Розрахунок буде базуватися на тому, яким вимогам повинна відповідати лікарня, щоб якісно надавати послугу. Скажімо, якщо це хірургічне відділення, то має бути певна кількість навчених, утворених хірургів, медсестер, ліжок. Повинні бути в наявності певні ліки. Тільки тоді заклад може надавати хірургічні послуги, і їх буде оплачувати держава».

А якщо сьогодні всього цього немає – адже немає фінансування ні на витратні матеріали, ні на «операційний пакет», то як бути? Відділення закриватимуть? Сміливо.

Де там наші бабусі-знахарки і дідусі-костоправи? З ними можна у селі натурообмін хоч вести...

Сергій ОСОЛОДКІН