Перемога херсонських шевченколюбів

Перемога херсонських шевченколюбів

22-23 травня в місті Києві на базі Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся заключний Міжнародний етап конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи».

Проект-конкурс був започаткований у 2016 році Послом Миру, Президентом Міжнародної ліги «Матері і сестри - молоді України», Народною артисткою України Галиною Яблонською.

Творче змагання проводиться щорічно за сприяння Міністерства культури України, Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, Національної Ради жінок України, Шевченківського Національного заповідника в м. Каневі, Національного музею Тараса Шевченка, Товариства «Знання» України, Всеукраїнської інноваційно-освітньої платформи «Сходи в майбутнє».

Мета конкурсу полягає у сприянні входженню України у світовий інформаційний простір завдяки реалізації проекту як вияву культурної дипломатії.

Проект сприяє залученню якомога ширшого кола різномовних учасників з різних країн світу; заохоченню представників літературно-поетичної еліти різних етносів до перекладу Шевченкових творів; популяризуванню творчості генія світового рівня, поводиря української нації; національно-патріотичному вихованню молоді та миру і злагоді між народами.

За три роки існування (2016 - 2018) на конкурс надійшло понад 780 робіт з 49 країн (республік). Полум'яне слово Тараса Шевченка лунало 48-ма мовами світу. Вік учасників сягав від 3 до 97 років, оскільки вікові рамки у Шевченколюбів відсутні.

Від 2018 року проект-конкурс проходить у трьох конкурсних номінаціях: «Наживо», «Відеоформат», «Мій Шевченко»; та двох позаконкурсних: «Поза часом» і «Пам᾿ять».

Читці-аматори Херсонщини гідно представили наш край та зайняли призові місця:

Ошурко Максим – І місце;

Тимощук Олександра – ІІ місце;

Киселюк Світлана – ІІІ місце.

Херсонський обласний Центр народної творчості отримав подяку від організаторів за активну участь у підготовці та проведенні Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи».

Олександра РОЖКОВАН