Вигадливі шахраї хліборобів на Херсонщині без палива залишили

Директор сільськогосподарського підприємства на Херсонщині заплутався у «тенетах» шахраїв.

Він зрозумів, що його хитромудро обдурили тільки по тому, як уже втратив шістсот тисяч гривень! Керівник цього підприємства з Новотроїцького району області замовив у київської фірми тридцять тонн дизельного палива. Та оскільки раніше з нею справ не мав, домовився із постачальником, що оплатить пальне тільки тоді, як воно реально надійде.

Постачальник був не проти, і от до сільгосппідприємства справді заїхала автоцистерна із обумовленою партією «соляри».

Переконавшись, що пальне якісне, директор фірми одразу переказав згадані вже шістсот тисяч гривень згідно відправленого йому електронною поштою банківського рахунку. Однак по тому водій автоцистерни кудись зателефонував, і повідомив, що платіж не пройшов, і відвантаження дизпалива не буде, доки не буде грошей. Настала,як кажуть, німа сцена.

Оговтавшись від шоку, потерпілий став з'ясовувати, що й до чого. І з'ясував: до Новотроїцького району прибула автоцистерна не київського, а херсонського постачальника, яку аферисти замовили телефоном від імені директора вказаного сільськогосподарського підприємства. От тільки гроші за нього, побачивши цистерну на власні очі, він переказав не справжньому власнику, а на зовсім інший рахунок «підставної» фірми. І цілком логічно замовленого дизпалива не отримав.

Обдурений бізнесмен звернувся до Новотроїцького відділення Національної поліції із заявою, вимагаючи розшукати злочинців, та повернути вкрадені в нього кошти. У поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань матеріали за фактом шахрайства в особливо великих розмірах.

Однак контактні телефони київської фірми вже не відповідають, та й гроші з рахунку «випарувалися». До речі, у поліції вже з'ясували, що за аналогічною схемою вже дурили підприємців у Львівській області. Хіба що там гроші виманювали в людей , обіцяючи їм дешеву селітру, а не пальне.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"