Музи та людська невдячність: вистава про вічне на херсонській сцені

Музи та людська невдячність:  вистава про вічне на херсонській сцені

Уже не перший рік гостем «Мельпомени Таврії» стає Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Г Шевченка. Цього року вони показали комедію «Скапен» за Мольєром.

Постановкою та музичним оформленням займався заслужений артист України Андрій Бакіров.

Події вистави розгортаються в Неаполі, морському порту, розхристаному не тільки усіма вітрами, а й почуттями та пригодами. Тут двоє закоханих знаходяться перед загрозою гніву своїх деспотичних татусів. Тому звертаються до Скапена, слуги одного з них, наділеного нестримною енергією, з проханням про допомогу.


«Сказати вам по правді, якщо вже я розпочну справу, так для мене неможливого майже не буває», – зізнається спритний слуга. І хоч саме ім'я Скапен походить від італійського scappare – уникати, випаровуватися, проте, крутієві частенько дістається палицею за його хитрощі і майже ніколи – вдячності від тих, хто звертався до нього по допомогу.

У виставі паралельно розповідається й історія самого Мольєра, який грав майже у всіх своїх виставах. І помер після однієї з них.

Протягом дійства Скапена супроводжують музи, які дають сили вигадувати все нові виходи зі скрутних ситуацій. Глядачу показують любовні інтриги, таємниці подвійного життя, розповідають про хабарництво у судах, паперову тяганину та дуже дорогих адвокатів. Як бачимо, вічні теми так і лишаються вічними...

Хоч за жанром це і комедія, проте закінчується все для Скапена не дуже добре – йому пробиває голову цеглою і він повільно помирає під голосний сміх тих, кому стільки разів допомагав. Так і не дочекавшись бодай крихти вдячності та співчуття.

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора