Владислав Мангер пройшов перевірку на поліграфі

Отже, поліграф (він же детектор брехні) пройдено. Відповіді на найболючіші питання, що цікавлять громадськість, надано.

Чи знав я про те, що планується напад на Катерину Гандзюк? – ні. Чи брав я будь-яку участь в цих жахливих діях? - ні. Чи знаю я, де знаходиться замовник? - ні. Поліграф показав: ці та інші відповіді – правдиві. Днями я пройшов цю процедуру, проводила яку експерт-поліграфолог Всеукраїнської асоціації поліграфологів, психолог Тетяна Пономарьова.

Вся процедура тривала більше 4 годин, відповідати можна було тільки «так» або «ні». Дослідження проводилося відповідно до вимог і стандартів американської асоціації поліграфологів, Всеукраїнської асоціації поліграфологів і чинного законодавства України.

З детектором брехні я стикнувся вперше. Думаю, і багато хто з вас тільки чули про те, як відбувається опитування. Поділюся деякими спостереженнями. По-перше, дуже багато залежить від неупередженості фахівця, який проводить процедуру. Проходити її в атмосфері негативу або тиску - неможливо. Відповідати на одні і ті ж питання, складені певним чином і поставлені в різній послідовності - вкрай складно. Мені здалося, що там в принципі неможливо збрехати.

Наприклад, мої відповіді на питання, що часто піднімалися під час судів, поліграф показав як «невизначений результат». Наприклад: «Чи знаєте Ви, хто причетний до організації нападу на Гандзюк?». Я відповідаю «ні», і поліграф фіксує мої коливання - адже я сто разів вже чув ці прізвища в суді: Павловський, Торбін і т.д. Або: «Вам відомо, що послугувало метою нападу на Гандзюк?» - я відповідаю «ні», і апарат фіксує недостовірність інформації. Звичайно, адже згідно зі свідченнями, озвученим в залі суду, Павловський не один раз озвучував це виконавцям нападу. Тому збрехати детектору, повірте, неможливо:

«Ви брали яку-небудь навмисну участь у підготовці організації нападу на Гандзюк?» - ні!

«У скоєнні злочину щодо Гандзюк 31.07.18, Ви причетні до організації скоєння нападу?» - ні!

«Ви особисто чули, як Доценко неприязно висловлювався на адресу народного депутата України Юлії Тимошенко?» - так!

«Вам відомо про створення Доценком кримінальних угруповань на території Херсонської області?» - так!

«Вам відомо, які відносини склалися між Гандзюк і Доценко?» - так!

Таким чином, для всіх, хто сумнівався, а також для тих, хто сподівався, що звинувативши мене в цьому злочині, вдасться сховатися самому, настав момент розчарування. Але що надважливо: слідство має можливість просунутися вперед, адже мої слова про Данила Доценка, так легковажно відкинуті представниками СБУ, виявилися правдивими. Сподіваюся, що Данила Ігорович теж зможе підтвердити правдивість своїх слів на детекторі брехні. Але, зрозуміло, не на тому, що підпорядкований СБУ.

Хоча, мені в принципі цікаво, як тепер діятиме нове керівництво цієї структури. Чи буде проведена перевірка діяльності даного генерала того, що як раз і займався «кришуванням» криміналу в області?

Наостанок нагадаю, що я вимагав проведення поліграфа ще в лютому - тоді суд відмовив мені в такому клопотанні. Потім я просив призначити поліграф вже у слідства. У підсумку самі представники СБУ і зірвали його проведення. До речі, опитування на поліграфі, що пройшов я, було проведено по питаннях, які склав сам слідчий СБУ для тестування, яке було скасовано.

Голова Херсонської обласної ради Владислав МАНГЕР