Олександр Співаковський: Працюємо далі!

Олександр Співаковський: Працюємо далі!

Вчора, 23 травня, у Херсоні відбулося засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування Херсонської РВ АМУ в рамках проекту «ПУЛЬС» «Місцеве самоврядування і законодавчі виклики 2019».

Здійснюючи свої повноваження народний депутат України, Олександр Співаковський, протягом останніх 4 років, постійно бере участь у всіх засіданнях в рамках цього проекту:

- Моя робота з місцевими громадами є системною. У зв'язку з опублікуванням і набуттям чинності Указу Президента України про розпуск Верховної Ради України сьогодні буде офіційно опубліковано звіт про мою роботу як народного депутата.

І я закликаю зробити це всіх народних депутатів. Я дуже хочу, щоб не було зомбування навколо того, що ми, народні депутати, робимо, як було вчора у Верховній Раді щодо зміни виборчого законодавства. Ми розуміємо, що повинен створюватися «місток» між місцевим самоврядуванням та Верховною Радою України, для цього на місцях повинні бути народні обранці.

Пропозиція формування закритих списків – це створення того формату, який вже був колись. Я вважаю, що народний депутат так чи інакше повинен бути прив'язаним до своєї території через особисте проживання. Я, наприклад, сам реєстрував свою онучку в електронній черзі до дитячого садка, моя донька народжувала в одному з херсонських пологових будинків...

В такому випадку депутат знатиме, що відбувається з освітою, дитячими садочками, лікарнями тощо. Тому інструментарій вибору народних та мажоритарних депутатів полягає не в корупції, гречці чи цукрі, а в відкритій і чесній дискусії. Тож, на мою думку, механізм закритих списків буде діяти проти українського народу.

Які ризики я бачу у зв'язку з виборами? Зараз розпочне формуватися бюджет – це ключовий інструмент. Я не почув від нової команди меседжі щодо децентралізації, продовжується вона чи ні. Сьогодні ми бачимо відкритий держбюджет. Фактично 51% - це те, що залишається на місцях. Є міський голова та місцеві депутати, які мають повноваження вирішувати проблеми(так - тут є ризики з розумінням балансу ресурсів та повноважень з Відповідальностю).

Головне, щоб тренд на подальшу передачу ресурсів і повноважень на місця був забезпеченим. Тобто, більше ресурсів – більше повноважень і відповідальності. Тоді Україна буде сильною. Тренд на «збільшення» - завдання Верховної Ради України.

Наші засідання – це можливість почути, що потрібно робити. Дуже важливо, аби була співпраця народного депутата з обласними і місцевими. Говорити треба не про теорію, а про конкретні інструменти. Люди бажають конкретних результатів, а не розмов. А вони у нас за 4,5 роки є.

Голови об'єднаних територіальних громад Херсонщини сьогодні знову ставили чимало питань: і яким чином залучити на село молодих спеціалістів, і щодо нормативної грошової оцінки земель, через яку сільські ради втрачають кошти, і щодо енергетичного ринку тощо. Тож працюємо далі!, - закликав Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.