У Генічеському районі хлопчику повернули можливість пізнавати світ

У Генічеському районі хлопчику повернули можливість пізнавати світ

У невеличкому селі Сиваш Генчеського району, яке розташоване на адмінмежі з Кримом, проживає дружна родина Новаків.

Тато Андрій Леонідович та мама Євгенія Сергіївна виховують двох синочків Сергійка та Дмитрика і донечку Аріночку. Нелегке нині життя на селі, але дуже не жаліються. Дітки у них завжди доглянуті, у хаті панує лад і порядок. Усе наче б то добре, якби не певні проблеми зі здоров'ям у дев'ятирічного Діми. Ще коли він був піврічним малюком, дорослі помітили, що хлопчик постійно мружиться.

"Стороннім людям здавалося, що син спить, а ми ж знали, що це не так, - розказала Євгенія. - Зверталися до лікарів, але вони довгий час не могли поставити правильний діагноз. Лише у 2016 році ми познайомилися з офтальмологом із Києва, яка періодично проводить прийоми у Запоріжжі. Саме вона змогла нарешті визначити хворобу нашого хлопчика.

Дмитру поставили діагноз – колбочко-паличкова дегенерація, що належить до хвороб судинної оболонки і сітчатки ока. Хлопця мучить світлобоязнь, яка проявляється хворобливою чутливістю очей до світла. Саме через це виникають неприємні відчуття в очах, зокрема біль і сльозливість, які й примушують сильно мружитися...".

Київська лікарка порекомендувала своєму маленькому пацієнту носити спеціальні медичні фільтри для зору – такі собі окуляри, які дають можливість людині жити повноцінно, незважаючи на серйозну недугу. Батьки одразу купили такий комплект сину. Окуляри справді підійшли, в них хлопець почувається впевненіше, однак тільки на вулиці. Родина так і називає цей комплект - вуличним.

А от у приміщенні Діма постійно відчуває дискомфорт. Особливо під час навчання у школі. Йому подобається вчитися, він здібний, старанний, активний. У рідній Чонгарській ЗОШ добре знають про хворобу учня. Під час уроків вчителька дозволяє хлопчику вставати, підходити до дошки, аби лиш він нарівні з усіма здобував знання.

Не маючи потрібної досить великої суми грошей на придбання другого комплекту окулярів, які б підходили для носіння у приміщенні, Андрій та Євгенія з надією на допомогу звернулися до Благодійного фонду Альберта Черепахи. І відповідь не примусила довго на себе чекати...

Вже у 20-х числах травня сам Альберт Вікторович разом із виконавчим директором фонду Дар'єю Євстратовою завітали з цінним і надзвичайно потрібним подарунком до оселі Новаків. Радості Дмитрика не було меж. Він одразу ж приміряв окуляри, схопив книжку і почав читати, що для нього донедавна було великим випробуванням.

"Ми усі щасливі, що у Діми з'явилися ці окуляри. Дуже боляче дивитися на свою дитину, яка страждає через хворобу. Вся наша родина щиро дякує Альберту Вікторовичу і фонду загалом за чуйність і розуміння того, що чужої біди не буває. А те, що він особисто привіз подарунок, є додатковим свідченням небайдужості до здоров'я нашого сина", - підсумувала мама Євгенія НОВАК.

P.S. Лишається лишень побажати Дмитрику високих досягнень у навчанні і ніколи не відчувати дискомфорту через свою хворобу. А добрі дорослі завжди готові прийти на допомогу.