Рахунок дитячих травм на Херсонщині вже пішов на сотні

Про безпечні велосипедні доріжки у більшості населених пунктів Херсонщини можна тільки мріяти.

Тому велосипедисти, а надто діти, на звичайних дорогах постійно «перетинають шлях» великогабаритним транспортним засобам – часом із дуже сумними наслідками. Так, днями у херсонській «промзоні» 11-річний велосипедист вилетів просто назустріч «КАМАЗ». Його водій не встиг загальмувати, і школяр загинув під колесами вантажівки.

За схожих обставин у селі Скадовка Чаплинського району 6-річний велосипедист потрапив під трактор, і також не дожив до надання медичної допомоги.

Втім, джерелом підвищеної небезпеки для найменших є не тільки транспортні засоби, а навіть звичайні дитячі майданчики. На вулиці Дорофєєва обласного центру 5-річний хлопчина з'їхав з гірки сторч головою, і влетів у землю, наче морквина в город, отримавши черепно-мозкову травму. І найгірше те, що подібні випадки аж ніяк не поодинокі.

Як розповіла головний лікар дитячої обласної лікарні Інна Холодняк, лише впродовж перших двох декад травня сюди вже потрапили 464 (!) хлопці та дівчата із різними травмами. В тому числі важкими – після ДТП, падіння з дерев та дахів будинків тощо. А після початку літніх канікул кількість таких інцидентів, зазвичай, зростає на третину!

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"