Аграрії Херсонщини в повному «прольоті»?

Аграрії Херсонщини в повному «прольоті»?

Як зайву мороку сільгоспвиробники області сприйняли наказ керівництва Херсонської облдержадміністрації з'їхатися до Херсона для участі у так званих ярмарках сільгосппродукції, що пройшли минулого тижня одразу на чотирьох торговельних майданчиках.

«Було б що везти, — розповів один із аграріїв області. — Мало того, що в цьому році майже всі ми опинилися в прольоті, так нас ще й змушували продавати овочі на цьому ярмарку за невиправдано низькими цінами».

— Цього року ми потрапили в таку ситуацію, в якій жодного разу ще не були. Ціни на сільгосппродукцію геть обвалили. Це просто наруга над нами, — вважає директор ПСП «Дружба» Горностаївського району Володимир Луговець. Горностаївські аграрії навіть попросили допомоги у держави і направили звернення до Кабміну і ОДА, щоб Херсонщину визнали територією, яка зазнала стихійного лиха. Проте ніякої відповіді вони досі не отримали.

— Від мене просять рекомендацій: що сіяти? А я й не знаю, що відповісти, — розводить руками начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Григорій Карпеченко. — Торік нам радили сіяти сорго, але воно все погоріло. Повністю нині погоріли з кавунами всі наші 20 одноосібників. Так само і з томатами. В інших областях України зібрали гарні врожаї, наприклад, жита по 60 ц/га, а в нашому районі — лише 8 ц/га. Причина у тому, що на Херсонщині два роки практично не було дощів.

Поодинокі опади ситуацію не рятують, двометровий шар ґрунту абсолютно сухий, не має ані краплини вологи. На тверду засохлу землю скаржаться і копачі могил, з якими нам доводиться спілкуватися, щоб слідкувати за станом ґрунту. Трохи краще становите у сусідньому Каховському районі яке рятує крапельне зрошення. Настрій у наших аграріїв дуже песимістичний. Якщо ситуація ніяк не зміниться, чималу частину полів вони просто перестануть обробляти , землі заростатимуть бур'яном, і там витимуть вовки.

Олег Батурін//Новый День №36 (5083) 5.09.2013