Незвичайна вистава на херсонській сцені: Шекспір, Супрун та фейки

Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» продовжує радувати поціновувачів справжнього мистецтва.

Наприклад, «Київський академічний театр «Золоті ворота» показав неканонічного Шекспіра.

«Отелло/Україна/Facebook» - вистава зовсім не про мавра, який задушив Дездемону. Як стверджують самі автори постановки режисер Стас Жирков і драматург Павло Ар'є, Отелло - це людина, яка дуже відрізняється від нас з вами, він приїхав в цю країну, щоб зробити для нас з вами щось хороше. І прийшли до висновку, що в Україні Отелло - це Уляна Супрун.

Але вистава не лише про неї. А про стрічку новин будь-якої соціальної мережі. Це свій світ, наповнений такою кількістю інформації, що зрозуміти, де фейк, а де ні, і що це взагалі таке - дуже важко.

Від «Отелло» лишили тільки три монологи. Також там є фрагмент тексту з «Трьох товстунів» Юрія Олеші. Усе інше - документальний матеріал, вигадки, особисті історії акторів, які беруть участь у виставі.

Тут тобі і розмови молодих матусь про корупцію у лікарнях, і постановочні ток-шоу, і псевдопатріоти, і висміювання невимовної кількості свят. Навіть про історію заснування Києва поразмірковували.

І про те, на що сучасні люди готові заради лайків. Таке враження, що тобі підносять величезне дзеркало.

Одна з фінальних сцен – Голодомор і Сталін. До яких страшенних наслідків може призводити викривлення історії. І що найстрашніше – немає гарантії, що таке не повториться...

А Іісус взагалі народився на Галиччині! Не вірите? А зможете довести?

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора