Херсонська облрада контролює харчування у комунальних закладах громади

В Херсонській обласній раді регулярно слідкують за дотриманням комунальними закладами вимог чинного законодавства з якості і безпеки харчової продукції, публічних закупівель, виконання умов договорів на постачання продуктів харчування тощо.

Так, під час опрацювання управлінням розвитку об'єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Херсонської обласної ради аналізу закупівель продуктів харчування обласними комунальними закладами сфери соціального захисту населення, встановлено деякі факти порушень закупівлі твердого сиру Ушкальським психоневрологічним будинком-інтернатом для чоловіків.

Згідно аналізу ДП «Укрметртестстандарт» даний твердий сир не відповідає вимогам чинних державних стандартів і технічних умов для сиру твердого (містить 100% немолочних жирів). Відтак, потреба підопічних будинку-інтернату у твердому сирі задовольняється іншим продуктом, що призводить до невиконання натуральних добових норм харчування підопічних по сиру твердому.

Відповідно до Закону України «Про молоко та молочні продукти» молочні продукти – це продукти, одержані з молока або молочної сировини, які можуть містити харчові добавки, необхідні для виробництва, за умови, що ці добавки ні частково, ні повністю не замінюють складових молока (молочний жир, молочний білок, лактозу.

Молоко, молочна сировина і молочні продукти повинні відповідати показникам безпечності та якості для харчових продуктів. У виробництві традиційних молочних продуктів забороняється використовувати жири та білки немолочного походження, а також будь-які стабілізатори і консерванти.

Згідно з Порядком визначення предмету закупівель, затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, не передбачається придбання молоковмісних продуктів замість молочних продуктів, визначених нормативними актами щодо норм харчування у комунальних закладах.

Зважаючи на це, Херсонська обласна рада зобов'язала КЗ ХОР «Ушкальський психоневрологічний будинок-інтернат» для чоловіків терміново припинити придбання продукту «Російський народний сир» для харчування підопічних, вжити заходи з усунення недоліків у роботі закладу та повідомити обласну раду про проведену роботу до 24 травня 2019 року.

Також обласна рада доручила керівникам комунальних закладів, установ, підприємств, що є об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області забезпечити неухильне дотримання законодавства України щодо безпеки та якості харчових продуктів.

Забезпечити суворий контроль відповідальних осіб за наявністю маркування продуктів харчування, відповідності продуктів харчування, які фактично надходять до закладу за договорами поставки, визначеному предмету закупівлі та вимогам нормативних документів щодо натуральних норм харчування, а також за розміщенням публічної інформації по укладеним договорам у повному обсязі у відповідності до вимог чинного законодавства.

За матеріалами Херсонської обласної ради