У Херсоні відкрили творчу виставку «Наш Крим»

В Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара митці Генічеського району презентували творчу виставку «Наш Крим», присвячену 75-й річниці депортації кримських татар.

Ця тема дуже важлива для всієї України та болюча для мешканців саме Генічеського району, де проживає багато представників кримськотатарського народу.

Презентацію виставки «Наш Крим» вшанували своєю присутністю почесні гості – перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов, начальник управління культури Херсонської облдержадмінстрації Світлана Думинська, голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов.

Так, перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов наголосив: «Зараз дуже важливо доводити правду до суспільства про ті часи, коли через три роки після депортації кримських татар загинуло від хвороб та голоду 46% депортованих – дітей, жінок, людей похилого віку. І не забувати.

Зараз Росією в окупованому Криму проводиться вже гібридна депортація, коли усілякими методами тиснуть на українців та кримських татар, змушуючи покинути свою Батьківщину... Але в нас є генетична пам'ять. Ми одного разу повернулися в Крим і повернемося ще!».

Директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Надія Коротун нагадала: «Українці, як ніхто, вміють радіти і співчувати. Зараз ми розділяємо горе кримськотатарського народу, адже ми всі – громадяни однієї країни.

Бібліотека Гончара дуже рада плідній співпраці з кримськотатарськими митцями. Це дуже важливо – бути єдиними. Дякуємо, що ви зібралися у нас, як партнери та гості, будьте щасливі, хай ніякі негаразди не заходять в наші домівки!».

Творча виставка «Наш Крим» розкрита трьома тематичними розділами, перший з яких – експозиція, присвячена національному герою кримськотатарського народу Номану Челебіджихану (графіка, декоративний розпис, мозаїка, аплікація та оригінальні малюнки за кримською тематикою кінця ХIХ-початку ХХ ст.)

Другий розділ – пронизлива фотовиставка «Від депортації – до окупації», що складається з фотографій із сімейних альбомів кримськотатарських родин і світлин сучасних подій, які стосуються анексії Криму (автор – Олександр Прихненко, член Національного союзу фотохудожників України, у співпраці з Гульнарою Бекіровою, заступником голови Генічеської районної державної адміністрації).

Художня виставка «Кримський колорит» – третій розділ експозиції – представляє мальовничі пейзажі Криму, створені з любов'ю і майстерністю.

Присутні на презентації мали змогу доторкнутися до краси й самобутності Кримського півострову, історія якого сягає у глибину століть і нерозривно пов'язана з Україною. Під час заходу лунала чарівна музика та співи від скрипальок Аліє Камбурової і Селіме Кешфедінової та співачки Діани Максименко.

Організаторами заходу виступили Генічеська районна державна адміністрація, Генічеська районна рада, відділ культури Генічеської районної державної адміністрації, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара Херсонської обласної ради, Генічеський районний краєзнавчий музей Генічеської районної ради Херсонської області, Генічеська центральна районна бібліотека Генічеської районної ради Херсонської області.

За матеріалами Херсонської обласної ради

P.S. Творча виставка «Наш Крим» працюватиме у Гончарівці до кінця травня. Всі відвідувачі можуть залишити свої враження від неї у Книзі відгуків.