Пузанкову путину відкрили під Херсоном

Біля Антонівського мосту через Дніпро під Херсоном у ці дні немаленька ділянка акваторії буквально забита катерами, моторними та веслувальними човнами.

На порівняно невеличкому відрізку від самого мосту до готелю «Лілея» в окремі дні можна нарахувати до півсотні таких суденець, які часом ще й на фарватер виходять, наражаючись на небезпеку потрапити під транзитний суховантаж.

Причина ажіотажу – початок путини з вилову оселедця-пузанка. Ця делікатесна рибка зараз йде з Чорного моря у Дніпро на нерест, і ловити її не заборонено. Треба лишень «не перебирати» норми у три кілограми за світловий день, але рибалки кажуть, що стільки зловити зараз вдається не кожному. Адже вода в Дніпрі через травневі дощі теплішає повільно, тож пузанок чекає свого часу в лимані, і вгору піднімаються поки що окремі його зграйки.

Хоча тих зграйок все одно вистачає, аби городяни могли «відвести душу» на риболовлі із спінінгом. А для тих, хто любить пузанка не ловити, а ласувати ним, така можливість теж існує. На ринках ціна свіжого (смаженим він дуже непоганий) чи свіжопросоленого пузанка з початку травня впали зі 150 до значно прийнятніших 50-60 гривень за кілограм.

До того ж, коли хід риби досягне піку, він може ще подешевшати. Але не пізніше, ніж на початку червня нерест закінчиться, і пузанок «помахає рибалкам хвостиком», та повернеться у море – до наступної весни.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий день"