Жертовне кохання на херсонській сцені

Херсонський драмтеатр продовжує знайомити глядачів із експериментами на власних сценах. Цього разу режисерка Катерина Слажнєва показала драму-балет «Незнайомка» за новелою Стефана Цвейга. Цій історії майже сто років. Проте і в наш час вона має місце...

Сама історія викликає суперечливі почуття. З одного боку – розчулення. Є все-таки на світі безмежна, щира любов. Любов, яка жертвує всім заради рідної людини. Ось і Незнайомка відмовилася від повноцінного життя, всі думки, почуття і бажання зосередивши на одному-єдиному об'єкті.

Її любов не втратила своєї сили з часом, а ще більше розгорілася, об'єднавши в собі самопожертву, ніжність і відданість. Її почуття були згубні для неї самої: жінка захищала коханого від пожежі пристрастей, а сама горіла за двох. Але Йому ця жертва і не була потрібна...

А з іншого боку не полишає питання – а чи кохання це взагалі? Якщо так, то дуже своєрідне. Можливо, Незнайомка в глибині душі боялася, що повсякденність змусить потьмяніти Його образ, і він зійде з зведеного її руками п'єдесталу, і зникне сенс життя, який супроводжував її з 13 років.

У ролі Його - Валерій Гайфуллін. Незнайомка стала блискучим дебютом балетмейстера Ольги Саніної як драматичної актриси. Своєю неперевершеною пластикою вона розповідала більше про почуття героїні, аніж навіть словами. У кожному русі – біль, пристрасть, надія та розпач. Частина глядачів просто не змогла стримати сліз від емоцій.

Незнайомка створила собі кумира, який заповнював собою порожнечу її існування. Вона заточила себе в клітку сліпої прихильності, і сама викинула ключ від неї. Кохання для неї було великим стражданням та вершиною щастя одночасно. Як сказав Екзюпері: «Любов - про неї не сперечаються. Вона є".

Олена ПІМЕНОВА

Фото Олександра Корнякова