Херсонці відмовляються від поліетиленових пакетів

Херсонці відмовляються від поліетиленових пакетів

Світовий тренд - 33 країни світу повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. Ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети.

Першою країною, яка заборонила тонкі поліетиленові пакети, був Бангладеш. Сталося це ще у 2002 році. Найбільш жорсткі правила у Кенії, де за використання пакету можна відсидіти за гратами до 4 років або сплатити штраф у розмірі $40 тисяч.

В Європейському Союзі першою заборонила поліетиленові пакети Італія – у 2011 році. У 1994 році Данія почала обкладати податком виробників поліетиленових пакетів. Грузія обмежила обіг поліетиленових пакетів товщиною до 15 мкм.

У таких країнах як Нідерланди та Ісландія, окрім податку, заборонене також безкоштовне розповсюдження даних пакетів. Після введення податку в Ірландії у розмірі 22 євроценти, протягом першого року попит на поліетиленові пакети знизився на 90%.

А що в Україні? У нашій країні до сьогодні не прийнято жодних рішень, питання лише обговорюється. Є лише поодинокі ініціативи органів місцевого самоврядування. Наприклад, слідом за Києвом використання одноразових поліетиленових пакетів вирішили обмежити у Львові.

До екологічної ініціативи потроху долучається і Херсон. І вже деякі представники бізнесу роблять в цьому напрямку перші кроки. Так, одна з мереж магазинів, де херсонцям продають сири та ковбаси, добровільно відмовляється від поліетилену.

Тому товар пакують не у пакет, а у харчовий папір. Це дуже дивує деяких покупців, тому продавці проводять ще й роз'яснювальну роботу. Як кажуть, велика дорога починається з маленьких кроків.

Олена ПІМЕНОВА