Французька практика для херсонських студентів

Чи складно українському студенту потрапити на практику чи стажування до розвиненої європейської країни?

Зовсім ні: секрет лише у тому, аби насамперед знайти надійного міжнародного партнера. Саме таким партнером для Херсонського національного технічного університету стала асоціація «Пуату-Шаранте-Україна», яка входить до складу Федерації обмінів «Франція-Україна».

Згідно укладеної з нею угоди, студенти й викладачі з Херсона виїжджають у регіон Пуату-Шаранте щороку. І федерація активно допомагає у підготовці таких виїздів.

— Представники Федерації обмінів «Франція-Україна» у листопаді минулого року приїхали до нас для проведення відбору та співбесіди із кандидатами на практику. Далі для них організували інтенсивний курс вивчення французької мови – два тижні, впродовж чотирьох годин на день, з подальшим отриманням сертифіката. Викладача на курси, мсьє Жана Клода Віно нам також надіслала Федерація Обмінів «Франція-Україна», — розповідає викладач ХНТУ, координатор проекту Тетяна Гончарова.

Нинішнього року до Пуату також поїдуть два викладачі та група студентів – майбутніх перекладачів, виноробів і фахівців з логістики. Викладачі працюватимуть у французьких вузах та коледжах, а студенти житимуть у родинах власників сімейного бізнесу – готелів, ресторанів та винарень.

Таємниці цього бізнесу вони й будуть пізнавати. Практика, залежно від спеціалізації, триватиме для них від одного до трьох місяців – з червня по вересень. Витрати на проживання та харчування українських практикантів традиційно бере на себе приймаюча сторона.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий день"