Нерестовище на Херсонщині перекрили браконьєрськими сітками

Нерестовище на Херсонщині перекрили браконьєрськими сітками

Одне з небагатьох природних нерестовищ у Каховському водосховищі браконьєри ледь не повністю перекрили хижацькими знаряддями лову.

У Каїрській балці вони виставили ціле «мереживо» сіток діаметром вічка лише у 35 міліметрів – через такі й дрібний бичок не проскочить. Причому встановлювали їх приховано, й на розтяжках – з поверхні води не видно, а потягнув за мотузку, і «пастка» з рибою спливає на поверхню.

Однак про браконьєрські хитрощі дізналися і працівники Горностаївського відділення Національної поліції, котрі влаштували біля Каїрської балки засідку.

До неї й потрапили двоє молодих мешканців села Каїри із двома сітками та щойно виловленою пліткою. За «дармову» рибку вони сплатять, відповідно, 935 та 6290 гривень штрафів та відшкодування збитків, завданих навколишньому середовищу. По тому поліцейські влаштували суцільне прочісування балки.

І підняли на нерестовище ще п'ять «безгоспних» сіток. А в них – близько восьмидесяти кілограм карасів та сорок кілограмів плітки. Ця риба загинула, не встигнувши виметати ікру й запліднити її. Відповідно, збиток виявився значно більшим – понад 43 тисячі гривень.

Поліцейські відтепер обіцяють навідуватися до Каїрської балки частіше, доки триває операція «Нерест». Адже охочі до «дармової» юшки не переводяться, попри всі перестороги та немалі штрафи.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"