Всього потроху для освітян Херсонщини

Підключення до всесвітньої інформаційної мережі з якісним трафіком буде навіть у школах найвіддаленіших сіл степової Херсонщини.

На їх «інттернетизацію» депутати облради передбачили 21,5 мільйона гривень. Ще 2,5 мільйонів гривень піде на придбання спецавтомобілей — мікроавтобусами із пандусами для підйому інвалідних візків та комфортнішими й безпечнішими сидіннями.

Ними користуватимуться працівники інклюзивно-ресурсних центрів – логопеди, реабілітологи, котрі надають послуги школярам із особливими освітніми потребами. А вісім мільйонів гривень витратять на закупівлю додаткової партії шкільних автобусів, як співфінансування.

Директор Департаменту освіти і науки Херсонської облдержадміністрації Євген Криницький каже, що всього на сесії облради розподілили для потреб навчальних закладів понад шістдесят мільйонів гривень державної субвенції та коштів регіональної скарбнички.

Найбільшу частину цих коштів (32 мільйони гривень) скерували на закупівлю парт, дидактичних матеріалів, навіть музичних інструментів за програмою «Нова українська школа». Ще на 8,5 мільйонів купуватимуть нові комп'ютери та всіляку «периферію» до них.

Суми наче солідні, і плани органу місцевого самоврядування в цій сфері можна тільки вітати. Та згадавши про те, що в нашій області є 421 школа, розумієш, що в підсумку кожному навчальному закладу дістанеться всього потроху. Про глобальну модернізацію освітнього процесу таки не йдеться – не ті в нас іще можливості.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий день"