У Херсоні з’явився «батенька»

У кого вперше і для чого піднялась рука лишити власне ім'я на стіні чи камінні – достеменно невідомо.

Стверджують, що перші графіті побачили світ ще в Стародавній Греції. Начебто якісь надписи-розмальовки знайшли на вулицях Ефесу, а історики ідентифікували їх як місцеву рекламу проституції.

Те, що відомо точно – бум графіті почався у 60-х роках минулого століття у Нью-Йорку, коли місцеві графіті-творці залишали свої імена на вагонах метро. Рух набрав обертів і привернув увагу всього світу, коли у 1971 в The New York Times вийшла стаття про одне з найбільш прославлених «вагонних» імен – TAKI 183. Ще десять років знадобилося, щоб графіті опинилося на стінах будинків і в переходах.

У Херсоні подібного «мистецтва» також вистачає. І не лише на стінах будинках чи кіосках. Деякі романтики також полюбляють лишати на асфальті зізнання у коханні. На жаль, подібні «митці» не залишили без уваги навіть храм Мельпомени імені Миколи Куліша (на фото).

Проте мало хто замислюється, що за надписи із серії "Тут був Вася", "Таня, я тебе кохаю" та інші передбачені штрафи.

Для цього існує ст.152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів». Суми штрафів – від 340 до 1360 гривень. Це для фізичних осіб. А для підприємців і посадових осіб – від 850 до 1700 гривень.

Рішення за цією статтею приймає адміністративна комісія районного виконавчого комітету. Проте є «але»: для покарання «художника» мають піймати ледь не за руку під час процесу малювання. І бажано, щоб при ньому були документи...

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора