Сумна "Купальниця" на Херсонщині

На Херсонщині у курортному селищі Хорли в парку біля порту є фонтан зі мармуровою скульптурою, яку називають «Купальниця».

Побудований фонтан в 1903 році з італійського мармуру, скульптура у вигляді дівчини. Кажуть, що скульптура зберігає таємницю - сімейну історію, в якій поміщиця Софія Фальц-Фейн зіграла аж ніяк не ангельську роль. Хоча ніхто не знає чи це так, бо існує не одна легенда...

За однією легендою, двоє синів баронеси Густав і Фрідріх закохалися в одну дівчину - Серафиму. Вона трагічно загинула, не діставшись нікому. А пам'ять про неї зберігає скульптура.

За іншою легендою, Густав полюбив покоївку Дарину. Баронеса не могла допустити нерівного шлюбу. Вона відправила сина за кордон, а до дівчини підіслали наймита, який працював в порту, щоб він її збезчестив. Дарина вирвалася і втекла до моря, щоб в його хвилях ганьба померла разом з нею.

Але дівчину врятував рибалка і тимчасово сховав у своєму домі, пустивши слух, що вона потонула. Переживаючи горе, син баронеси в Італії замовив мармурову скульптуру і встановив її в центрі фонтану в Хорлах. Де "Купальнця" сумує і донині...

За матеріалами Агоов Херсонщина