На Херсонщині створять плавучий космодром

На Херсонщині створять плавучий космодром

Таку перспективу вчора, 21 лютого, озвучив генеральний директор Державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (Південмаш) Сергій Войт, під час спілкування з колективом Херсонського державного заводу «Палада», на якому виготовляють плавучі споруди (доки).

Сам Південмаш спеціалізується на ракетобудуванні, і здійснює зовнішньоекономічну діяльність в 23-х країнах, зокрема в Європі: «Завдяки позиції і волі Президента Петра Порошенка активізувати процеси євроінтеграції, наше підприємство отримало можливість розвиватися та заявляти про себе на європейському ринку. Події сьогодення кидають рідні виклики, але ми орієнтуємося на європейські стандарти, а також плануємо втілювати масштабні проекти», – відзначив Сергій Войт.

За словами гендиректора Південмашу, Україні потрібно мати власний майданчик для запуску ракет, і створити його можливо на Херсонщині: «На сьогодні в Україні немає космодрома. Наші інженери шукали варіанти, розглядали багато питань. Потрібно все враховувати, адже деякі країни проти того, щоб над ними запускали ракети.

- Спільно з Укроборонпромом ми вирішили зробити таку платформу на херсонському підприємстві «Палада». Сьогодні поговорив з працівниками. Думаю, в нас вийде», – повідомив Сергій Войт.

Директор Херсонського державного заводу «Палада» Валерій Маломан, заручившись підтримкою свого трудового колективу, повідомив, що готовий до співпраці та партнерства: «Сьогодні разом з колегою із Південмашу спільно визначили, в якому напрямі рухатися далі, адже питання створення плавучого космодрому перспективне й дуже цікаве. Щоб досягти успіху та розвивати підприємство, треба мати стабільність й підтримку від держави. Ми це розуміємо і прагнемо цього».

«Новамедіа»