Поліетиленовим пакетам у Каховці оголошують війну

Виконавчий комітет Каховської міськради вирішив обмежити використання поліетиленової продукції у торгових мережах міста.

Замість звичного поліетиленового запропонувати клієнту пакет з паперу або інших біорозкладних матеріалів чи багаторазову торбину вже найближчим часом може стати нормою в магазинах і супермаркетах Каховки. З такою рекомендацією до суб'єктів господарювання виступив виконавчий комітет міської ради. Відповідне рішення прийняте 19 лютого.

"Надважливим і дуже прогресивним" назвала його член виконкому, директорка Каховської школи №4 Галина Гондарева. "Проте не менш важливо, щоб це рішення працювало. І щоб відповідальні особи працювали не лише з торговими точками, а й усім дорослим населенням міста", — вважає вона.

Свої сумніви щодо цього висловила інша членкиня виконкому, директорка Каховського ЦУМа Галина Захарченко. На її думку, екологічно безпечні пакувальні матеріали — наприклад, з паперу або картону — коштують суттєво дорожче. А це означає, що сплачувати більше доведеться самим покупцям.

— Прогресивні підприємці і свідомі жителі неодмінно переходитимуть на екологічні пакети. Але нам важливо зробити хоча б перший крок. А то виходить: коли нічого не робиться — погано і коли щось робиться — теж погано, — зауважив міський голова Каховки Андрій Дяченко.

За його словами, ініціатором цього рішення став перший заступник міського голови Олег Кожем'якін. На засіданні виконкому також підкреслили, що рішення не матиме заборонний характер, а виключно рекомендаційний.

— Ми вже почали проводити відповідну роботу з підприємцями, — повідомив Олег Кожем'якін. — В кількох супермаркетах нам підтвердили готовність укласти меморандуми щодо відмови від поліетиленових пакетів і перехід на альтернативні еко-безпечні пакувальні матеріали. В освітніх закладах міста теж ця робота вже ведеться. Тому я вважаю, що спільно ми зробимо дуже добру справу.

Олег БАТУРІН
"Новий День"