Кінорежисер з Херсона отримав державну премію

Кінорежисера Романа Бондарчука, який народився у Херсоні, визнали кращим у номінації "Кіномистецтво" і нагородили державною премією.

Цьогорічних лауреатів найвищої державної нагороди України в галузі культури і мистецтва 19 лютого оголосив Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка. До їх числа потрапив кінорежисер, арт-директор Київського міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, уродженець Херсона, 37-річний Роман Бондарчук.

Автор відзначених нагородами на багатьох кінофестивалях фільмів "Українські шерифи", "Вулкан" та інших визнаний кращим у номінації "Кіномистецтво".

Крім нього цьогорічними лауреатами премії стали Ростислав Держипільський ("Театральне мистецтво"), Володимир Шейко ("Музичне мистецтво"), Богдан Горинь і Оксана Забужко ("Література, публіцистика, журналістика").

Відповідно до процедури результати голосування подадуть на затвердження Президенту України. Традиційно премію вручають на початку березня. У 2018 році її лауреати отримали по 248 тисяч гривень.

Останнім на сьогодні фільмом Романа Бондарчука став знятий на Херсонщині в українсько-німецько-монакській копродукції "Вулкан". Серед численних нагород він отримав гран-прі Єреванського міжнародного кінофестивалю "Золотий абрикос", Сплітського МКФ у Хорватії, Міжнародного кінофестивалю у Рабаті в Марокко.

За матеріалами Херсон Times

P.S. Українська прем'єра фільму "Вулкан" відбулася в липні 2018 року на Одеському міжнародному кінофестивалі. А 4 квітня він вийде у вітчизняний кінопрокат. Окремі його покази плануються в Херсоні і Новій Каховці.