Жахливий злочин проти довкілля Херсонщини

Щороку на території Херсонської області коїться жахливий злочин проти довкілля, так, у лютому-березні відбуваються підпали очеретяних плавнів області.

Департамент екології та природних ресурсів та я особисто, обуренні нанесенням тієї непоправної шкоди природним комплексам та об'єктам, що охороняються законом, внаслідок самовільного випалювання очерету.

Звертаю увагу, що очеретяні плавні Херсонської області в більшості випадках відносяться до водно-болотних угідь, які підлягають охороні та збереженню відповідно до міжнародних угод та конвенцій, які були ратифіковані Україною.

Шкода від такої протиправної діяльності величезна. Вогнем знищується вся мікрофлора, мікрофауна, що розмножилась на поверхні землі. Випалюванням знищуються всі корисні комахи та інші живі істоти, що залягли на зимівлю у відмерлих органічних рештках.

Випалена поверхня землі стає непридатною для гніздування перелітних птахів, для існування дрібних чотириногих тварин (зайців, їжаків та інших); на ній вони стають беззахисними.

Випалювання очерету шкодить не лише довкіллю, але й здоров'ю людини. Дим від таких вогнищ містить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук. Випалювання очерету носить стихійний характер.

Відповідно зі статтею 77-1 «Про самовільне випалювання рослинності або її залишків» Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання ділянок із водно-болотною рослинністю, рослинності без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на:

- громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на:

- громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Юрій ПОПУТЬКО
Директор в Департаменті екології та природних ресурсів ХОДА

P.S. Шановні, херсонці та мешканці області, якщо ви стали свідками спалювання очерету або іншої сухої рослинності негайно повідомте поліцію, яка зобов'язана прийняти виклик, приїхати на місце злочину та скласти протокол про правопорушення. Не будьте байдужими.