Перші кредити на придбання житла у 2019 році вже на Херсонщині

Про це на початку лютого заявив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний:

«Кредитний комітет Держмолодьжитла ухвалив рішення про надання перших у новому році кредитів громадянам на придбання житла. Перші пільгові довгострокові кредити буде надано родинам мешканців Луцька, Полтави та Херсонської області. Отже, старт кредитуванню українців у 2019 році дано!», - повідомив Сергій Комнатний.

Херсонському регіональному управлінні Держмолодьжитла на 2019 рік виділено 3,4 млн. грн. на надання пільгових кредитів за рахунок власних коштів Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»

Умови надання таких пільгових кредитів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 488:

• Право на отримання кредиту мають громадяни віком до 35 років включно.

• За умови, що кандидат та члени його молодої сім'ї (чоловік та дружина), перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

• Кредит надається терміном до 20 років.

• Відсоткова ставка за користування кредитом встановлюється у розмірі облікової ставки Національного банку України, діючої на момент прийняття рішення про надання кредиту (18 % річних станом на 15.02.2019).

• Обов'язковою умовою отримання кредиту є платоспроможність кандидата.

Об'єктом кредитування є житло:

- квартири в об'єктах незавершеного будівництва, визначених відповідно до Порядку визначення об'єктів житлового будівництва, на будівництво (реконструкцію) і придбання житла у яких можуть спрямовуватись кошти, затвердженого правлінням Держмолодьжитла;

- незавершені будівництвом індивідуальні житлові будинки;

- квартири в новозбудованих об'єктах;

- новозбудований об'єкт (завершений будівництвом індивідуальний житловий будинок);

- квартири у багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки, які продаються на вторинному ринку, за умови, що такі індивідуальні та багатоквартирні житлові будинки збудовано не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 20 років тому.

Громадяни можуть зареєструватися для отримання кредиту як особисто, так і з застосовуванням електронних засобів зв'язку, через офіційний веб-сайт Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла (http://www.khn.molod-kredit.gov.ua/), подавши заяву-анкету про реєстрацію для отримання довгострокового пільгового кредиту для будівництва (реконструкції) та придбання житла.

Черговість надання кредитів визначається за датами реєстрації заяв-анкет про реєстрацію для отримання довгострокових пільгових кредитів для будівництва (реконструкції) та придбання житла, що ведеться Херсонським регіональним управлінням Держмолодьжитла, з урахуванням першочергового права на отримання кредиту певних категорій громадян.

Першочергове право на отримання кредиту мають:

- внутрішньо переміщені особи; учасники АТО, або сім'ї, в яких один із членів сім'ї (чоловік або дружина) учасник АТО, члени сімей громадян, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в АТО; громадяни, та члени сімей громадян, які отримали статус особи з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., а також сім'ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

Кредит може бути наданий на будівництво (реконструкцію) і придбання житла на території України незалежно від місця реєстрації кандидата.

З переліком документів, які додаються до заяви про надання довгострокового пільгового кредиту для будівництва (реконструкції) та придбання житла для молодої сім'ї можна ознайомитись на сайті Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла (http://www.khn.molod-kredit.gov.ua/)

Отримати консультацію запрошуємо безпосередньо в регіональне управління за адресою м. Херсон, пр. 200 – річчя Херсона, буд.38, корп. 6, або за телефоном (0552) 43 04 45.

Запропоновані умови стосуються програми, яка фінансується зі спеціального фонду державного бюджету за відсотковою ставкою за користування кредитом у розмірі облікової ставки Національного банку України, діючої на момент прийняття рішення про надання кредиту (18 % річних станом на 15.02.2019).

На жаль, у Державному бюджеті на 2019 рік в окремій статті витрат на молодіжне кредитування під 3 % річних, як визначає Постанова КМУ № 584 від 29.05.2001 р. не передбачено. У зв'язку з цим розпочато глобальну молодіжну Всеукраїнську кампанію.

До 1 червня від усіх представників української молоді збираються звернення у профільний Комітет (голові Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артуру Палатному - вул. Грушевського, 5, м. Київ, позначка: #житломолоді) щодо їх особистої потреби у вирішенні проблеми, відсутності фінансування програми пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.

Після 1 червня, голова Комітету зобов'язався направити всі звернення української молоді до уповноважених осіб та державних органів для вирішення цієї проблеми.
Давайте разом покажемо, що проблема «гаряча» і, найголовніше, – масова.

Доступне житло для молоді – обов'язок держави! Разом – ми сила!

Директор Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла
Ю.ВОЛКОВИЧ

Голова ГО «Національний конгрес батьків України»,
резидент Кабінету експертів Андрій ЯЦЕНКО

P.S. Поширюйте максимально повідомлення. Ваші звернення – це додаткові аргументи для забезпечення реалізації права молоді на доступні умови для отримання житла. Запрошуємо долучитись молодь та їх батьків до Всеукраїнської акції!