Корупція чи безпорадність чиновників Херсонського міськвиконкому?

Про діяння чиновників Херсонського міськвиконкому сьогодні знають у всьому світі. Але чи добавило це інвестицій в бюджет міста? Чи відчули мешканці гордість за економічне чудо в Херсоні? Можливо покращилась ситуація з комунальними послугами?

Нажаль, інформація про корупцію, протистояння бюрократів із мешканцями міста, кримінальні розборки, бійки, скандали, безкінечні судові справи, тупість та протизаконність рішень керівників управлінь та відділів виконкому навпаки відлякує не тільки інвесторів, але й змушує працездатних, підприємливих українців виїжджати з рідного міста за кордон, а іноді і в сусідні міста – Миколаїв, Каховку, Нову Каховку, в села Херсонщини.

Чому міський голова Миколаєнко не звільняє з посади таких «хамовитих типів», як Маршак? Це питання задають на шпальтах газет та в інтернет-виданнях не тільки журналісти Херсону, але й громадяни з різних областей України. Миколаєнко або не може, або не хоче.
В минулому столітті Остап Бендер якось сказав: «Я, звичайно, не херувим. У мене немає крил, але я шаную Кримінальний кодекс. Це моя слабкість....». Виглядає так, нібито керівництво міськвиконкому таке «сильне», що «слабкості шанувати Кримінальний кодекс» не має.

Але відповідальність рано, чи пізно настає завжди! Виключень історія не знає. Іноді траплялися випадки, коли ті, хто «простягав лапу за кислим виконкомівським рублем», як казав той же ж Остап Бендер, жалкували під час розплати, що їх судили не за Кримінальним кодексом, а судом громади, а іноді й Судом Божим!

Крім негативного іміджу керівник Управління державного архітектурно-будівельного контролю міськвиконкому Ростислав Маршак вже приніс бюджету територіальної громади прямих збитків на сотні тисяч гривень через незаконні та недолугі рішення, які відмінили суди різних інстанцій. Ніякого службового розслідування цих фактів його прямий керівник Миколаєнко не проводив. А це, можливо, і є ознакою корупції як одного, так і другого?

Інший, не менш «видатний» чиновник Максим Ващук вирішив, що в місті більшість мешканців недоплатило за землю. Він розробив нову методику, яка допоможе зобов'язати підприємства та підприємців платити більше.

Але, оскільки підприємства, які роками не платять взагалі за оренду землі по 10 – 30 мільйонів гривень, мають юристів, а юристи побачили, що нова методика не затверджена ні рішенням сесії, ні рішенням виконкому, то і надалі ці підприємства не будуть сплачувати ніякі земельні податки.

Але, Ващук, вже тривалий час доводить своє депутатам, керівникам виконкому, і кожний раз намагається, щоб незаконні рішення приймались депутатами міської ради, а не підписувались особисто ним. Як казав колись чудовий письменник М.Булгаков: «Найцікавіше в цій брехні те, що вона - брехня від першого до останнього слова».

Невеличкі підприємства, підприємці міста, які чесно сплачували податки раптом дізнаються через рішення всіляких комісій виконкому, що вони чомусь заборгували і сплачують по 10-20 тисяч гривень якихось боргів, які їм нарахував Ващук. Але судитись, або лупцювати будуть не Ващука. А членів тих комісій міськради, за якими ховається «розумний» чиновник.

Скільки ще таких «маршаків» та «ващуків» працює у херсонському виконкомі? Чи достатньо двох, щоб у місті панував той хаос, який сьогодні є?

Так, може все таки спробувати їх звільнити – можливо зразу все зміниться на краще? Це точно буде набагато дешевше бюджету міста, ніж утримувати та годувати чиновників, які приймають безглузді та незаконні рішення.

Самуель МАРШАК,
народний журналіст.

Фотоколаж kherson.life